Welschovi se nedařilo, Boston prohrál

NEW YORK

Basketbalisté Bostonu nestačili v pondělním programu NBA na Detroit, s nímž doma prohráli rozdílem deseti bodů 68:78. Pohřbila je nízká úspěšnost střelby, která dosáhla jen 29,3 procenta. Celtics to často zkoušeli i z dálky, jenže z 34 trojkových pokusů proměnili jen devět.

Nejlepším střelcem Bostonu byl už tradičně Paul Pierce s 27 body. Jiří Welsch sice odehrál 27 minut, ale z osmi střel z pole proměnil jedinou a díky dvěma trestným hodům si nakonec ze zápasu odnesl alespoň čtyři body.

Detroit v této sezóně skvěle brání. Ani v jednom z dosavadních 35 zápasů soupeři nepovolil nastřílet víc než sto bodů. "Vyhráli jsme díky tomu, že jsme hráli výborně dozadu," přikyvoval Richard Hamilton, který Bostonu nastřílel 15 bodů. "Už dlouho jsme nehráli tak dobře. Uspěli jsme s taktikou agresivní obrany," analyzoval utkání.

"Neměli jsme svůj den," konstatoval zato kouč Bostonu Jim O'Brien. "Odešla nám střelba a nedařilo se nám ani v obraně," přiznal. A Pierce ho doplnil: "Měli jsme dost příležitostí, ale nějak nám to tam prostě nepadalo."

Allenova show

Philadelphii nepomohl proti Milwaukee ani Allen Iverson, který kvůli zraněnému kolenu vynechal předchozích deset zápasů. Rozjetí Bucks slavili vítězství 88:76 a lví podíl na něm měl Desmond Mason s čtyřiadvaceti body, z nichž sedmnáct nastřílel v druhé čtvrtině, v níž si Milwaukee vybudovalo sedmnáctibodový náskok. Iverson odehrál 37 minut, o šest méně, než je jeho průměr, a připsal si na své konto 18 bodů.

V Seattlu se zaskvěl Ray Allen, který přispěl k vítězství domácích hráčů nad Portlandem 42 body. Seattle přitom dlouho prohrával, v jedné chvíli dokonce o propastných 23 bodů. Allen, který hrál své teprve sedmé utkání po operaci pravého kotníku, ale v poslední čtvrtině zavelel k obratu a dvaceti body pomohl Seattlu ztrátu dotáhnout. Zápas nakonec rozhodlo prodloužení, po němž domácí zvítězili 119:108.

Výsledky
Boston - Detroit 68:78, Philadelphia - Milwaukee 76:88, Miami - Indiana 65:87, Chicago - Phoenix 87:82, Houston - Golden State 83:65, Denver - San Antonio 74:98, Utah - Dallas 108:94, Seattle - Portland 119:108 v prodl.