Basketbalista Bohačík je se Štrasburkem v semifinále Ligy mistrů

Český reprezentant Jaromír Bohačík postoupil se Štrasburkem do semifinále basketbalové Ligy mistrů. Francouzský tým porazil ve čtvrtfinálovém zápase na závěrečném turnaji v Nižním Novgorodu favorizované mužstvo Tenerife 88:86 po prodloužení. Bohačík přispěl k výhře deseti body a čtyřmi doskoky.

Jaromír Bohačík.

V semifinále narazí Štrasburk buď na dalšího španělského soupeře Burgos, nebo izraelský Hapoel Holon. Burgos obhajuje prvenství z minulého roku.

Tenerife, které vyhrálo premiérový ročník Ligy mistrů v roce 2017 a předloni skončilo druhé, vedlo v poločase nad Štrasburkem o deset bodů. Třetí čtvrtinu ale francouzský tým ovládl 23:12 a sahal po postupu už v normální hrací době, ale soupeř v závěru z trestných hodů vyrovnal. Nejlepším střelcem zápasu byl s 22 body Bohačíkův spoluhráč Brandon Jefferson.

Bývalý Bohačíkův tým Nymburk neuspěl ve středečním čtvrtfinále s tureckou Karsiyakou.

Čtvrtfinále basketbalové Ligy mistrů v Nižním Novgorodu:
Tenerife - Štrasburk 86:88 po prodl. (za hosty Bohačík 10 bodů, 4 doskoky, 1 asistence)
Hapoel Holon - Burgos 77:86