Brňanky rozdrtily Vilnius, Pražanky už ze hry

PRAHA/BRNO

Brněnské basketbalistky porazily v 10. kole Euroligy Vilnius vysoko 88:63 a i nadále vedou skupinu B. Naopak Pražanky z týmu USK znovu prohrály, tentokrát doma s francouzským Provence a ztratily i teoretické šance na postup ze skupiny.

O svém vítězství rozhodly Brňanky ve druhé čtvrtině utkání, kdy dokonalou obranou nedovolily soupeřkám pět minut vstřelit koš a šňůrou sedmnácti bodů získaly důležitý náskok. České mistryně tak vyhrály i šesté vzájemné utkání v Evropské lize.

Trenér Jan Bobrovský přiznal, že měl z výkonu svých svěřenkyň po dlouhé čtyřtýdenní přestávce obavy. "Nezačali jsme sice špatně, ale už tradičně jsme střed první čtvrtiny vypustili. Ovšem ve druhé čtvrtině náš výkon gradoval a velmi dobrou obranou jak podkošových, tak i venkovních hráček jsme získali rozhodující náskok," uvedl kouč.

Nejlepší hráčka utkání Hana Machová viděla hlavní klíč k úspěchu v dobré hře v útoku. "Musím přiznat, že jsem nepředpokládala, že se nám bude dařit střelecky. Po poločase jsme soupeřky nepodcenily, jen se nám chvíli nedařilo," ujistila Machová.

Skupina B
Brno - Vilnius 88:63
Čtvrtiny: 23:24, 48:31, 66:53. Nejvíce bodů: Machová 22, Hamzová 19, Žirková 14, Šarenacová 9 - Streimikyteová 24, Valentieneová 8, Baranauskaiteová 7. Rozhodčí: Fiser (Slovin.), Kudlicki (Pol.). Fauly: 19:23. Trestné hody: 32/23 - 12/10. Trojky: 9:5. Diváci: 1100. Nejlepší hráčka: Machová.

Další prohra

Basketbalistky USK Praha podlehly Provence 54:78 po poločase 31:31 a ztratily i teoretické šance na postup ze skupiny. Domácí hráčky sice favorizovanému francouzskému týmu vzdorovaly celý první poločas a na začátku druhého dokonce krátce vedly, ale pak nedokázaly odolat soupeřovu náporu. Pražanky mají po deseti odehraných zápasech bilanci dvou výher a osmi porážek.

Skupina A
USK Praha - Provence 54:78
Čtvrtiny: 13:14, 31:31, 44:57. Nejvíce bodů: Voračková 13, Borovičková 11, Matovičová a Pechová 10 - Volná a Lacroixová 15, Mandičová 12, Kiretová, Lesdemaová a Harrowerová 11. Rozhodčí: Staudenmayer (Něm.), Kratschmer (Rak.). Fauly: 16:14. Trestné hody: 13/11 - 24/22. Trojky: 5:6. Diváci: 400.