Těsná vítězství Clevelandu a Milwaukee

NEW YORK

Hned dva zápasy pondělního programu basketbalové NBA rozhodl jediný bod. Cleveland získal doma cenný skalp Orlanda, které porazil 99:98, a Milwaukee udolalo rovněž doma San Antonio 93:92. V Clevelandu rozhodla spolupráce jedničky loňského draftu LeBrona Jamese a Carlose Boozera. Ten dal 23 bodů a doskočil 16 míčů, James přispěl k výhře domácích 16 body.

Orlando bojovalo ze všech sil, ale jeho vyhlídky na úspěch se značně zmenšily poté, co kvůli zranění prstu na noze musel v třetí čtvrtině vystřídat ostrostřelec Tracy McGrady. Ten do té doby stihl vyrovnat rekord soutěže osmi trojkami za poločas, ale jeho bodový součet se nakonec zastavil na čísle 36.

"Bylo to hrozné. Byl by schopen nám nastřílet klidně padesát bodů," oddechl si James. "Vždyť za poločas dal 34 bodů, a my s tím nemohli vůbec nic dělat," rozhodil rukama ligový nováček a na adresu McGradyho ještě obdivně dodal, že takovou kanonádu nikdy v životě neviděl.

Bratrský souboj trenérů vyhrál v Miami domácí Stan Van Gundy, který tak po listopadové porážce v Houstonu vyrovnal vzájemnou bilanci s mladším sourozencem Jeffem. Obvykle špatně zakončující tým Heat zvítězil 95:81, když soupeře překvapil nebývalou, více než padesátiprocentní úspěšností střelby. Naopak čínský pivot Houstonu Jao Ming na svůj nedělní rekordní výkon nenavázal, tentokrát dal jen 12 bodů.

Washington - Portland 83:94
Nejvíc bodů: Dixon 30 - Stoudamire 18
Cleveland - Orlando 99:98
Nejvíc bodů: Boozer 23 - McGrady 36
Miami - Houston 95:81
Nejvíc bodů: Jones 27 - Taylor 16
Milwaukee - San Antonio 93:92
Nejvíc bodů: Thomas 22 - Parker 26