Liga FIBA: Nymburk ztratil naději na postup

NYMBURK

Prohra s Novim Sadem ukončila v úterý naděje nymburských basketbalistů na postup ze základní skupiny Ligy FIBA. Svěřenci trenéra Michala Ježdíka sice měli zápas se srbským týmem dobře rozehraný a v poločase vedli o čtyři body, nakonec se ale museli před soupeřem sklonit.

Natěšené nymburské basketbalisty i zaplněnou halu hned na začátku zápasu zchladil obávaný střelec Gurovič. Člen vítězného týmu ze světového šampionátu při svých prvních dvou akcích trefil trojku a hosté díky němu šli do mírného vedení.

Pak si jej vzal na starosti domácí miláček Johnson a Gurovičovi v prvním poločasu už skoro nic nedovolil. Domácí se rozjížděli pomaleji, ale postupně dokázali ztrátu stáhnout - po akcích Mujagiče ze šesté minuty šli domácí poprvé v zápase do vedení. Novi Sad nástup Ježdíkova týmu stačil zachytit, ale po první čtvrtině o tři body prohrával.

Síly na zvrat chyběly

Úvod druhého dějství Nymburku vyšel skvěle. Johnson nejprve dal trojku a vzápětí efektní smečí poslal svůj tým do osmibodového vedení. Uspěchaný útok a hlavně špatný obranný doskok ale rychle Nymburku vzaly vítr z plachet - po čtyřech minutách už hosté o bod vedli.

Díky neudržitelnému Stewartovi, který z palubovky vygumoval domácí pivoty, a jeho skvělé práci pod oběma koši ale hosté snížili na poločasový rozdíl čtyř bodů.

Třetí čtvrtina připomínala trojkařské dostihy: na začátku se dvakrát nemýlil Zídek, ovšem Vojvodina se krůček po krůčku na Nymburk dotahovala. Po třiceti minutách hosté vedli už o šest bodů a nakročili k vítězství, unavení domácí síly na zvrat nenašli.

LIGA FIBA
Nymburk - Novi Sad 71:82 (20:17, 37:33, 56:62).
Nejvíce bodů: Johnson 19, Whitfield 17, Nečas 12 - Gurovič 24, Čanak 15, Šuput 14, Stewart 13, Németh 12. Rozhodčí: Voreadis, Gallo (oba Řec.). Fauly: 21:17. Trestné hody: 17/13 - 17/12. Pět osobních chyb: 38. Whitfield (Nymburk). Trojky: 8:12. Diváci: 1000.