Welsch dal za Boston deset bodů, k výhře scházel jeden

NEW YORK

Basketbalisté Bostonu si v NBA připsali další porážku. Po pátečním domácím debaklu s New Yorkem sehráli o den později mnohem vyrovnanější zápas v Indianě, ale vedoucímu celku Východní konference nakonec podlehli 98:99. Člen bostonské základní sestavy Jiří Welsch dal v utkání deset bodů.

Hosté vstupovali do závěrečné čtvrtiny s těsným vedením, jenže náporu Pacers neodolali a nový kouč John Carroll s týmem i potřetí prohrál. Domácí mužstvo otočilo stav šňůrou jedenácti bodů, neomylný byl především náhradník Austin Croshere zpoza tříbodové čáry.

"Nehraje moc minut, ale vždycky je profesionálně připravený. Bez něj bychom dneska asi nezvítězili, ty jeho trojky byly monstrózní," ocenil Croshereovu nevděčnou roli trenér Indiany Rick Carlisle. Nejlepším střelcem domácích byl s 27 body Al Harrington, v bostonském dresu měl tradiční kanonýr Paul Pierce nevyrovnané poločasy: v prvním dal jen dva body, po přestávce přidal dvaadvacet.

V závěru se Celtics nadechli k finiši a málem dotáhli sedmibodovou ztrátu. Na poslední akci ale už měli málo času, jen necelé tři sekundy, a navíc McCartymu v tísni nevyšla přihrávka do Pierceových rukou. "I když jim v závěru chyběl zraněný Jermaine O'Neal, pořád mají dost skvělých hráčů, kteří tak dramatický zápas dokážou rozhodnout," pochválil protivníka bostonský kouč Carroll.

Denver zvítězil v Dallasu 107:102, přestože krátce po přestávce ještě prohrával dvacetibodovým rozdílem. Pak ale hosté přidali v obraně, v druhém poločasu nastříleli 70 bodů a nakonec slavili nečekaný úspěch. "To bylo to nejúžasnější vítězství, co v tomhle týmu pamatuji. Vyhráli jsme srdcem," rozplýval se pivot Marcus Camby. Dallasu nepomohlo ani to, že Michael Finley zaznamenal 37 bodů a byl jasně nejlepším střelcem zápasu.