Skvělý Welsch zůstal jen dva body za maximem

NEW YORK

Ani další výborný výkon českého basketbalisty Jiřího Welsche nestačil Bostonu v NBA na výhru. Welsch nastřílel dvacet bodů, ale kromě lídra týmu Paula Pierce jej už nikdo ze spoluhráčů nenapodobil a Celtics doma podlehli Los Angeles Clippers 86:95. Boston prohrál už pátý zápas v řadě a změna trenéra mu vůbec nepomohla.

Boston ztratil zápas v poslední čtvrtině, v níž nastřílel pouhých dvanáct bodů a prohrál ji o třináct, čímž přišel o těsné vedení. Kouč i hlavní hvězda týmu Pierce hovořili o tom, že teprve v nynějších těžkých časech poznávají skutečný charakter hráčů.

"Vyhrávat umí každý, prohrávat už ne. V pátek hrajeme s Atlantou a už bychom konečně měli uspět," doufal v obrat John Carroll, který v dočasné funkci trenéra ještě nepoznal vítězství. Boston se navzdory sérii neúspěchů stále drží na příčce pro play-off.

Proti Clippers propadli Welsch a spol. pod vlastním košem, kde soupeř nasbíral sedmnáct doskoků. Český reprezentant strávil na palubovce 38 minut a k dvaceti bodům přidal ještě pět doskoků a dvě asistence. Za svým nejvydařenějším zápasem, jímž byl prosincový duel s Philadelphií, zaostal jen o dva body.

O'Nealův triumfální návrat

Venku vyhrál i druhý zástupce kalifornské metropole, i když Cleveland zdolal až v prodloužení. Lakers vedl Shaquille O'Neal, jenž si odpykal jednozápasový trest za kritiku rozhodčích a vedení NBA po nedělním duelu s Torontem. Jeho návrat byl triumfální: O'Neal nastřádal 37 bodů a vytvořil si své maximum v této sezóně. A to ještě pokračoval ve své mizerné střelbě šestek. Proměnil jen devět z dvaceti trestných hodů.

Před slavnějším protihráčem se musel sklonit nováček LeBron James. Cleveland držel ve hře skvělým výkonem opepřeným 32 body, jako by chtěl dokázat, že na něj tvůrci týmů pro letošní Utkání All Star zapomněli neprávem.

Výsledky
Boston - Los Angeles Clippers 86:95, Washington - Memphis 101:103, Toronto - Orlando 110:90, New Jersey - Miami 99:88, Atlanta - Minnesota 97:89, Cleveland - Los Angeles Lakers 106:111 v prodl., New Orleans - Dallas 104:113, Houston - Milwaukee 103:89, Utah - Chicago 79:95, Phoenix - Portland 97:101.