Míčové sporty

Cleveland upravil špatnou bilanci s Bostonem

10. února 2004 07:46 - NEW YORK

Basketbalisté Bostonu podlehli v NBA na palubovce Clevelandu domácímu týmu 89:97 a nic jim nebylo platných ani 32 bodů Paula Pierce. Bostonu tentokrát příliš nepomohl ani Jiří Welsch, který zaznamenal pouhých devět bodů. Za Cleveland naopak zářil talentovaný LeBron James, autor 24 bodů a překonal svou první tisícovku bodů v NBA.

James se ve věku 19 let a 41 dní stal nejmladším basketbalistou v historii, který mety tisíce bodů v NBA dosáhl.  A to ještě poslední minuty zápasu odehrál s bolestmi v lýtkovém svalu. Přesto dokázal proměnit důležitý trojkový pokus a úspěšně doskočit několik míčů. "Trochu to bolelo, ale byl jsem schopen se vrátit a hrát. Budu v pořádku," poznamenal James.

Cleveland tak konečně zlomil neúspěšnou bilanci s Bostonem, nad kterým naposledy vyhrál v listopadu roku 2000. Hostům přitom nepomohl ani Ricky Davis, kterého Boston získal z Clevelandu začátkem prosince. Diváci v aréně, ve které se ještě nedávno cítil jako doma, jej přivítali nesouhlasným bučením. Oplatili mu tak nelichotivé výroky na adresu týmu i města, které Davis nazval "černou dírou".

Jiřímu Welschovi se tentokrát příliš střelecky nedařilo. Během odehraných 24 minut si připsal dvanáct střeleckých pokusů, z nichž však proměnil jen čtyři včetně jedné trojky. K devíti bodům pak přidal ještě tři doskoky a stejný počet přihrávek.

Po více jak šesti letech se podařilo vyhrát Atlantě nad Dallasem, poslední vítězství se datovalo lednem roku 1998. Klíčových bylo 11 bodů  Stephena Jacksona v poslední čtvrtině, kterými odstartoval velký nápor týmu. Celkem si v zápase připsal třicet bodů. Trenér Atlanty Terry Scotts byl po zápase nadmíru spokojen: "Každý z mužstva tentokrát odevzdal maximum. Před pauzou pro All star Game je to skvělá zpráva."

Středozápadní divize:
1. Minnesota 35 15 70,0