Rubriky:

Míčové sporty

Boston i s Welschem dostal v Chicagu za vyučenou

13. února 2004 10:09 - NEW YORK

Basketbalisté Bostonu utrpěli v posledním zápase před přestávkou pro Utkání hvězd NBA debakl na hřišti Chicaga 87:107. Jiří Welsh si vedle šesti doskočených míčů připsal i 12 bodů a patřil mezi nejlepší střelce poražených, o dva více než český reprezentant nastřílel jen Chris Mihm.

Pod vedením prozatímního trenéra Johna Carrolla utrpěl Boston už sedmou porážku, jen jednou se hráči radovali z vítězství. Na hřišti předposledního týmu Východní konference se museli Celtics od počátku vyrovnávat s těsnou obranou. V dresu domácích excelovali především nováček Kirk Hinrich a Jamal Crawford, kteří nejenže dobře stříleli, ale dokázali si i přesně nahrát.

"Mezi námi je zvláštní spojení," pochvaloval si Crawford, s 27 body nejlepší střelec, spolupráci s Hinrichem. Ten nastřílel o čtyři body méně, připsal si však rekordních 14 asistencí. Crawford navíc exceloval v obraně a dokázal zcela eliminovat elitního bostonského střelce Paula Pierce. Zaznamenal jen čtyři body a vyrovnal tak své letošní minimum.

"Měli proti mě vymyšlený výborný plán hry. Skoro jsem se nedostal k míči. Odvedli skvělou práci a my jsem se nedokázali přizpůsobit," uznal Pierce soupeřovy kvality.

Výsledky
Chicago - Boston 107:87, Portland - Denver 98:107, Seattle - Toronto 94:74.

ČTK

Zrušit