Rubriky:

Míčové sporty

Živě

V Brně se Jekatěrinburgu nebojí

13. února 2004 10:15 - BRNO

Prohrou 59:69 v Pésci si brněnské basketbalistky přisoudily pro čtvrtfinále Euroligy za soupeře ruský Jekatěrinburg. Sérii play-off na dvě vítězství s nejbohatším klubem kontinentu bude provázet zejména náročné cestování na Sibiř, čehož se ale hráčky nechtějí zaleknout.

Strach nemají Brňanky ani ze síly obhájce prvenství, na jehož úkor touží překvapivě postoupit.

"Čeká nás zřejmě nejkvalitnější celek soutěže, který bude mít navíc výhodu prvního i případného třetího zápasu na svém hřišti, kde už skoro dva roky neprohrál. Jekatěrinburg je tedy favoritem, pokud ale vše proběhne bez zákulisních tahů a rozhodovat se bude jen na hřišti, tak se domnívám, že i v Rusku lze při stoprocetním výkonu celého družstva zvítězit. Každopádně se pokusíme projít do finálového turnaje," tvrdil trenér Jan Bobrovský, podle nějž měl výkon Brna v Pécsi ale daleko k ideálu.

Litovali porážky s poslední Parmou

České mistryně sice vedly v 7. minutě 14:11, jenže pěti tisíci diváky ve vyprodané hale mohutně povzbuzovaný domácí tým ještě do konce úvodní čtvrtiny uhrál 11bodovou šňůru. Získaný náskok Pécs udržela i díky vynikající rozehrávačce Ivanyiové, byť 14 minut před koncem to bylo zase jen o koš (39:37). Definitivně se maďarskému celku povedlo ze stavu 47:42 utéct osmi body po sobě.

"Vinou nepřesností jsme ztráceli moc míčů. Neřešili jsme ani dobře útočné situace a snažili se jen o koše tříbodového území, odkud se nám střelba nevedla. V obraně si holky nedokázaly poradit s razantními průniky soupeřek," hodnotil Bobrovský poslední duel skupiny.

Kouč Brna ale lituje v základní části spíš domácích porážek s Gdyní a hlavně s Parmou, která nakonec skončila v tabulce poslední. "Nebýt toho, určitě bychom se Jekatěrinburgu vyhnuli a play-off začínali doma. Nemá však cenu rozebírat kdyby, musíme se koncentrovat na čtvrtfinále, které pro nás začne v Rusku už první březnové úterý," uvažoval Bobrovský.

Sázka na drahé posily

Ruský mistr sází hlavně na drahé posily z ciziny. Na soupisce jsou hned tři Američanky Miltonová, Tamecková, Griffithová, k tomu Portugalka Penicheirová a Kubánka Calderónová. Zdravotní problémy mají nyní dvě ruské reprezentantky Abrosimovová a výtečná pivotka Baranovová.

"Hru soupeřek nastudujeme a pokusíme se vymyslet účinnou taktiku. Hlavně bude nutné uplatnit lepší spolupráci křídel s pivotkami, to je v této sezóně naše slabina. Máme téměř tři týdny na zodpovědnou přípravu," uzavírá kouč.

Čtvrtfinále Euroligy (2. a 5., příp. 10. března)
Jekatěrinburg-Brno, Bourges-Pécs, Gdyně-Provence, Valenciennes-Šoproň.
Finálový turnaj se uskuteční na hřišti jednoho z postoupivších od 16. do 18. dubna.

Martin Kézr, Právo

Zrušit


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.