Boston je opět na dně, prohrál pošesté v řadě

NEW YORK

Mizérie basketbalistů Bostonu se opět stupňuje. V nedělním utkání NBA podlehli na palubovce Seattlu 87:108 a před koučem Johnem Carrollem stojí nelichotivá statistika: z dvanácti utkání, které pod ním Celtics sehráli, zvítězili v jediném. Debaklu přihlížel i Jiří Welsch, který strávil na hřišti 22 minut.

Basketbalisté Bostonu se trápí. K vítězství nad Seattlem jim 34 body nepomohl ani Paul Pierce (vlevo), Celtics prohráli pošesté v řadě.

Český basketbalista nastřílel jen 10 bodů a příliš platný svému týmu nebyl. Tradiční oporou Bostonu byl Paul Pierce, jeho 34 bodů ale nikdo z týmu nedokázal podpořit alespoň z poloviny.

"Tyhle šňůry porážek jsou strašlivé, úplně vás psychicky odrovnají," postěžoval si po utkání Pierce. "Musíme se zamyslet nad tím, proč se v posledních dvaceti utkáních takhle trápíme, a budeme muset najít jiný obraz hry. Jinak dopadneme hodně špatně," dodal.

Seattle přitom ale také nebyl zcela ve své kůži a až do závěrečné čtvrtiny bylo utkání poměrně vyrovnané. Domácí ovšem v závěru proměnili osm trojkových hodů a 13 body se blýskl nováček Luke Ridnour.

New York - Cleveland 86:92
Nejvíc bodů: Marbury 30 - Ilgauskas 31.
Toronto - Sacramento 81:96
Nejvíc bodů: Bosh 20 - Stojakovič 27.
Indiana - Utah 94:80
Nejvíc bodů: J. O'Neal 21 - Kirilenko 22.
Seattle - Boston 108:87
Nejvíc bodů: Lewis 28 - Pierce 34 (Welsch 10).
Středozápadní divize:
1. Minnesota401671,4