Welsch během 40 minut nastřílel jen sedm bodů

Boston Celtics, v němž působí i Jiří Welsch, ve středečním programu NBA nestačil na domácí palubovce na Milwaukee Bucks a prohrál těsně 104:106. Český basketbalista strávil na palubovce čtyřicet minut, ale připsal si jen sedm bodů. Nejlepším střelcem domácích byl s 21 body Paul Pierce.

Celtics prohráli už sedmý zápas za sebou, čemuž nezabránil ani úspěšný trojkový pokus Waltera McCartyho za zvuku závěrečné sirény. Rozhodčí totiž koš kvůli vypršení hrací doby neuznali a ponechali v platnosti stav 106:104 pro hosty.

Výsledek zápasu určilo především 17 neproměněných trestných hodů Bostonu, při obou svých pokusech ze šestek minul i Welsch. "Je smutné prohrát zápas, v němž jste měli tolik příležitostí. Když nedáte sedmnáct šestek a prohrajete o dva body, mluví to za vše," litoval po zápasu Pierce, který se necelé tři minuty před koncem vyfauloval.

New Jersey prohrálo

V Minnesotě skončila čtrnáctizápasová vítězná série New Jersey, které prohrálo 68:81. Kouč Nets Lawrence Frank tak poprvé od svého příchodu k týmu odešel poražen, přesto třinácti vítězstvími za sebou vytvořil rekord v počtu výher nového trenéra v severoamerickém profesionálním sportu.

"Prohry jsou součástí hry. Nikdo je nemá rád a nikdo se s nimi nechce smířit. Jediné, co s nimi můžete udělat, je poučit se z nich," komentoval porážku svého týmu Frank. O vítězství Minnesoty se zasloužil především nejlepší střelec zápasu Troy Hudson, jenž zaznamenal 29 bodů.

Ještě o šest bodů více v zápasu Los Angeles Lakers v Denveru nastříleli hostující Kobe Bryant a domácí Carmelo Anthony. Dramatické utkání nakonec vyhráli poměrem 112:111 Lakers, kteří v poslední čtvrtině dokázali smazat desetibodový náskok Denveru.

Výsledky
Boston - Milwaukee 104:106, Toronto - Washington 74:76, Minnesota - New Jersey 81:68, Memphis - Golden State 92:99, New Orleans - Los Angeles Clippers 99:93, Chicago - Detroit 88:107, Denver - Los Angeles Lakers 111:112, Houston - Cleveland 90:84, Phoenix - New York 113:95, Seattle - Utah 92:93 po prodl.