Dallas opět převálcoval San Antonio

NEW YORK

Nejhorší porážku v sezóně utrpěli loňští vítězové NBA ze San Antonia na palubovce Dallasu, na tým z Texasu navíc nestačili ani ve třetím vzájemném souboji. Mavericks rozstříleli Spurs 115:91, hostující celek navíc přišel o hvězdu Tima Duncana, který odstoupil v polovině utkání kvůli zranění stehenního svalu.

Ani Duncan ovšem nebyl svému týmu moc platný, když na začátku třetí čtvrtiny odkulhal do zámezí, ztráceli Spurs osm bodů. Po jeho odchodu ze hřiště se ovšem strhla skutečná kanonáda ze strany domácích, kteří ve třetí části hry nastříleli 46 bodů.

"Říkali jsme si před zápasem, že v hale bude atmosféra jako při play-off a rozhodli jsem se, že k utkání přistoupíme tak, jako kdybychom už hráli ve vyřazovací části," usmíval se po utkání Michae Finley, s 30 body nejaktivnější střelec domácích.

Sacramento upevnilo vedení v konferenci

Basketbalisté Sacramenta si upevnili vedení v Západní konferenci NBA poté, co i bez několika zraněných hráčů zdolali druhý tým Pacifické divize Los Angeles Lakers těsně 103:101.

Tahouny Sacramenta byli Predrag Stojakovič a Mike Bibby, autor 31 bodů, jenž proměnil v závěrečných 90 sekundách vyrovnaného duelu dva důležité tříbodové pokusy. Srbský basketbalista nastřílel 37 bodů. Dvojciferný střelecký výsledek si připsal už jen Doug Christie s 13 body, přesto Sacramento porazilo Lakers podruhé v tomto kalendářním roce.

"Měli jsme ten zápas vyhrát, ale oni v posledních minutách stříleli opravdu dobře a těžili z našich chyb," posteskl si Shaquille O'Neal z Los Angeles. "Bibby odehrál skvělý zápas a Stojakovič skvělý poločas," pochválil hlavní hvězdy soupeře.

Středozápadní divize:
1. Minnesota421672,4