Welschův Boston po dlouhé době vyhrál

NEW YORK

Basketbalista Jiří Welsch po krátké pauze znovu patří do základní sestavy Bostonu a v pátečním utkání NBA pomohl jedenácti body Celtics k vítězství nad Torontem. Výhrou 88:75 přerušil Boston sérii sedmi porážek, naopak kanadský celek prohrál už poosmé za sebou. Welsch si během půlhodiny, kterou strávil na palubovce, připsal také tři doskoky.

Výhra posunula Boston na čtvrté místo v Atlantické divizi a zvýšila se tím naděje, že si český reprezentant ve své druhé sezóně v NBA poprvé zahraje v play-off. Celtics se tentokrát dařilo a ve třetí čtvrtině vedli až rozdílem 26 bodů. Prosadil se znovu Brandon Hunter, který teprve podruhé dostal šanci v základní pětce a připsal si vedle 11 bodů také 16 doskoků.

"Byl fenomenální, pomohl nám tam, kde jsme celou sezónu měli slabiny," chválila Huntera největší hvězda Bostonu Paul Pierce, který dal 21 bodů.

Poklona pro zelenáče

Ostře sledovaný talent LeBron James sice prohrál střelecký souboj s Tracym McGradym, ale osmi body v prodloužení dovedl Cleveland k vítězství nad Orlandem 112:107. "LeBron je opravdu neuvěřitelný, nic ho nevyvede z míry. Věří si a je to bojovník. Přitom je mu devatenáct, to je hrůza," vysekl soupeři poklonu McGrady, který 35 body potvrdil pozici nejlepšího ligového střelce.

Devět sekund před koncem čtvrté části vyrovnal třemi trestnými hody skóre, ale v prodloužení byl James k neudržení a dal osm z dvanácti bodů Clevelandu. "Chtěli, abych to vzal na sebe. Ale jinak to byla týmová práce," reagoval na slova chvály James, jenž dal celkem 30 bodů.

Sacramento bez výmluv

Lídr Středozápadní divize Minnesota poprvé v sezóně vyzrála na Golden State, čímž zkompletovala skalpy všech soupeřů v lize. Tradičním tahounem vítězů byl Kevin Garnett, jemuž s 24 body, devíti doskoky a stejným počtem asistencí těsně unikl ceněný triple double.

Minnesota zároveň stáhla svou ztrátu na nejlepší tým NBA Sacramento, které podlehlo Utahu a utrpělo teprve pátou domácí prohru v tomto ročníku. V závěru zápasu hrály hlavní roli evropské hvězdy: Rus Andrej Kirilenko dal poslední čtyři body Utahu, zatímco srbský ostrostřelec Predrag Stojakovič v posledních sekundách minul trojkový pokus, kterým mohl vyrovnat.

"Žádné výmluvy, já je beru. Mají jedny z nejlepších koučů v lize a opravdu makají," ocenil Vladec Divac bojovnost posledního celku Středozápadní divize.

Výsledky
Boston - Toronto 88:75, Orlando - Cleveland 107:112 po prodl., New Orleans - Indiana 89:77, Detroit - Atlanta 105:83, Minnesota - Golden State 91:81, Houston - Portland 89:85, Milwaukee - Memphis 106:104, Seattle - Phoenix 99:104, Sacramento - Utah 97:102, LA Clippers - New York 96:94.