Welsch hrdinou utkání s Minnesotou

Lví podíl na vítězství Bostonu nad Minnesotou měl v nedělním utkání NBA basketbalista Jiří Welsch. Ačkoliv utrpěl v první polovině nepříjemný úder do obličeje a dlouho seděl s krvácejícím nosem na lavičce, postaral se v závěru utkání o 14 bodů a dotáhl Boston k vítězství 80:77.

DEFAULT TITLE

"Nevím, kdo mě trefil loktem přímo do nosu, zda to byl někdo z našich, nebo soupeř," přiznal po utkání Welsch, který dohrával zápas s výrazně oteklým nosem. "Docela to krvácelo, museli mi do nosu nacpat pár tampónů," řekl.

Ihned poté, co mu lékaři krvácení zastavili, naskočil zpět do hry a zavelel k obratu, Boston totiž ztrácel 13 bodů. Do závěrečné sirény se hostům dařilo, z náskoku postupně ukrajovali, až se prokousali k páté výhře v řadě.

Welsch na palubovce strávil 29 minut a s 18 body byl vůbec nejlepším střelcem Celtics, navíc si připsal i sedm doskoků. Pro srovnání: největší hvězda Bostonu Paul Pierce byl na hřišti 43 minut, během nichž nastřílel 13 bodů, nejlepší hráč Minnesoty Kevin Garnett za 41 minut nastřílel 20 bodů.

"Je to jedno z největších vítězství sezóny," řekl Pierce po zápasu. "Minnesotu hodně lidí vidí ve finálové fázi soutěže, Kevin Garnett je podle mě navíc nejužitečnějším hráčem ligy. Nás ovšem žene dopředu existenční boj o play-off," dodal Pierce.

LA Lakers - New Jersey 94:88
Nejvíc bodů: S. O'Neal 32 - Jefferson 21.
Středozápadní divize:
1. Minnesota441969,8