Házenkáři Zubří deklasovali Apoel a postoupili do 2. kola Evropského poháru

Házenkáři Zubří s přehledem postoupili přes Apoel Nikósie do 2. kola Evropského poháru. Týden po vítězství o dva góly na hřišti soupeře dnes svěřenci trenéra Petera Dávida deklasovali Kypřany 40:11. V dalším kole narazí na bulharskou Loveč.

Házenkáři Zubří svého soupeře opravdu nešetřili

Zubří rozhodlo v odvetě o postupu prakticky už po poločase, který vyhrálo málo vídaným skóre 23:1. Deseti brankami se blýskl Miroslav Jurka.

Další dva čeští zástupci hrají dvojzápasy tento víkend v domácích halách. Do 2. kola má nakročeno Dukla, jež v prvním duelu v Praze zdolala řecký celek A.E.S.H. Pylea jednoznačně 37:28. Kopřivnice se pokusí v neděli dohnat šestigólové manko po porážce 25:31 s islandským Selfossem.

Karviná se do Evropského poháru zapojí v 2. kole a nastoupí proti tureckému Izmiru.

Evropský pohár házenkářů - odveta 1. kola:
Zubří - Apoel Nikósie 40:11 (23:1)
Nejvíce branek: Jurka 10, Dobeš 5, Mičkal 4/2 - Schodder 3, Asteris, Fekkas a Lemesios po 2. První zápas 29:27, postoupilo Zubří.

Házenkářky Mostu po porážce s Michalovcemi porazily Dunajskou Stredu

Házenkářky Mostu týden po porážce s Michalovcemi zdolaly ve 3. kole interligy jiného silného slovenského soupeře Dunajskou Stredu. Úřadující české mistryně a vítězky mezinárodní soutěže vyhrály na palubovce dosud neporaženého celku 28:23.

Dunajská Streda v minulé sezoně dokázala jako jediná společně s Michalovcemi mostecké házenkářky porazit a také dnes kladla velký odpor. Slovenský tým sice ani jednou nevedl, ale díky kanonýrce Beatrix Élöové, jež zaznamenala 11 gólů, se stále držel na dostřel.

Černí andělé dvakrát v zápase ztratili čtyřgólové vedení, ale v závěru definitivně odskočili. Nejlepší střelkyní Baníku byla se sedmi góly hvězdná předsezonní posila Iveta Korešová.

O překvapení se postaral nováček z Kynžvartu, který vyhrál 29:28 na hřišti úřadujících pětinásobných českých vicemistryň Slavie. Favorizované Pražanky se sice na začátku 58. minuty ujaly vedení 28:25, ale hostující hráčky čtyřmi góly výsledek otočily.

V čele tabulky je s šesti body slovenské duo Michalovce, Dunajská Streda. Nejlepším českým celkem je na třetím místě s pěti body Plzeň, která dnes jasně porazila 28:17 Porubu. Most je čtvrtý.

MOL interliga házenkářek - 3. kolo:
Plzeň - Poruba 28:17 (14:7)
Nejvíce branek: V. Galušková 8/2, Franzová 6, Kepková a Šmrhová po 3 - Desortová 4/2, Prašivková, Salašová a Baumbachová po 2.
Slavia Praha - Kynžvart 28:29 (14:13)
Nejvíce branek: Svobodová 7/1, Míšová 5, Holečková 4/1, Holeňáková 4/2 - Jovičevičová 6, K. Königová, Tesařová a Dvořáková po 5.
Olomouc - Šaľa 24:20 (11:11)
Nejvíce branek: Kubáčková 7/1, Fryčáková a Kuxová po 4 - Rácková, B. Königová, Pócsíková a Ščípová po 3.
Dunajská Streda - Most 23:28 (12:14)
Nejvíce branek: Élöová 11/1, Bíziková 5, Juhosová 3 - Korešová 7/2, Cholevová 6.
Zlín - Hodonín 19:23 (8:10)
Nejvíce branek: Herbočková 5, Ševčíková 4/2, Štipčáková 3 - Smějová 7/1, Cyganová 5, Krejčíková 4, Kalinová 4/2.

Házenkáři Lovosic a Karviné zůstali stoprocentní i po 3. extraligovém kole

Házenkáři Lovosic a Karviné zůstali v novém ročníku extraligy stoprocentní i po 3. kole a jsou v čele tabulky. Zatímco Lovosice dnes deklasovaly Hranice 34:15, vicemistr z Karviné zdolal KP Brno těsně 28:27.

Lovci sice doma s posledním týmem tabulky prohrávali v 9. minutě 1:4, brzy ale vývoj otočili a soupeři nedali šanci. Jedenácti góly se o to zasloužil Lukáš Malý.

Karviná vyhrála první poločas nad hosty z Králova Pole o sedm branek, nakonec však musela o vítězství tvrdě bojovat. Brňané snížili v 57. minutě na rozdíl gólu, ale i vinou vyloučení, kvůli nimž hráli ve třech, na zvrat nedosáhli.

Víkendový program, jenž je kvůli účasti Zubří, Dukly a Kopřivnice v Evropském poháru okleštěný na tři zápasy, zakončí v neděli dopoledne duel mistrovské Plzně s Maloměřicemi.