Boston pošesté zvítězil, Welschovi se nedařilo

NEW YORK

Nejlépe v letošní sezóně si momentálně v zámořské NBA vedou basketbalisté Bostonu. V úterním utkání dokázali těsně zvítězit na palubovce New Yorku Knicks 87:84 a prodloužili tak svou vítěznou sérii na šest utkání. Celtics za vítězstvím dotáhla 23 body tradiční opora Paul Pierce, naopak se příliš střelecky nedařilo Jiřímu Welschovi.

Český reprezentant strávil na hřišti 27 minut, ze sedmi střeleckých pokusů ovšem uspěl pouze jednou. K tomu třikrát doskakoval, připsal si jednu asistenci a proměnil dva trestné hody.

O vítězi zápasu nebylo rozhodnuto ještě půl minuty před koncem, nakonec vzal osud utkání do rukou Pierce. Čtyřiadvacet sekund před závěrečnou sirénou proměnil se štěstím dlouhý trojkový hod, Boston rázem vedl 85:82 a chudý náskok už nepustil.

"Paulova dalekonosná střela byla úžasná," rozplýval se po zápasu kouč Celtics John Carroll. "Dokážeme proměňovat šance a navíc se nás v poslední době drží štěstí," vyložil tajemství úspěchu z poslední doby.

Memphis - San Antonio 94:88
Nejvíc bodů: Gasol 27 - Parker 24.
Miami - Orlando 100:89
Nejvíc bodů: Butler, Jones 19 - McGrady 26.
New York Knicks - Boston 84:87
Nejvíc bodů: Houston 23 - Pierce 23 (Welsch 3).
Washington - Denver 87:117
Nejvíc bodů: Arenas 23 - Lenard 27.
Indiana - Toronto 94:84 pp
Nejvíc bodů: J. O'Neal 20 - Carter 28.
Chicago - Philadelphia 81:89
Nejvíc bodů: Crawford, Curry 18 - Thomas 22.
Středozápadní divize:
1. Minnesota451970,3