Welsch si zahrál proti Lakers, výhry se nedočkal

NEW YORK

Český basketbalista Jiří Welsch si v NBA zahrál proti největším hvězdám z Los Angeles Lakers. Jeho Boston ale s kalifornským týmem prohrál na vlastní palubovce 109:117. Úctyhodných 62 bodů nastřílel za Orlando Tracy McGrady při vítězství nad Washingtonem 108:99.

McGrady tak zaznamenal nový klubový rekord a po čtyřech letech se jako první basketbalista dostal za šedesátibodovou hranici. Poslední, komu se to povedlo, byl v březnu 2000 Shaquille O'Neal s 61 body v derby týmů z Los Angeles mezi jeho Lakers a Clippers.

Za posledních dvanáct let pak v zápase NBA dokázali vstřelit alespoň 62 bodů jen Michael Jordan (63 bodů v lednu 1993) a David Robinson (71 v dubnu 1994). "Ještě jsem si to ani nestačil vychutnat, ale určitě to udělám," usmíval se po zápase McGrady.

Basketbalisté Bostonu prohrávali s Los Angeles Lakers ve třetí čtvrtině už o čtrnáct bodů, a když se jim konečně podařilo stáhnout náskok na šestibodový odstup, zaúřadoval Shaquille O´Neal. Obrovitý pivot měl v poslední čtvrtině bilanci 15 bodů a šest doskoků. Welsch odehrál v zápase 24 minut, během kterých stačil zaznamenat osm bodů, dva doskoky a jednu přihrávku.

Boston - L.A. Lakers 109:117
Nejvíc bodů: Pierce 30 - O´Neal 28
Orlando - Washington 108:99
Nejvíc bodů: McGrady 62 - Arenas 40
Toronto - Cleveland 92:106
Nejvíc bodů: Carter 19 - Ilgauskas 30
New Jersey - Denver 98:97
Nejvíc bodů: Martin 28 - Anthony 24