Welschův Boston zase prohrál, nestačil na Indianu

NEW YORK

Jiří Welsch byl s devíti body třetím nejlepším střelcem Bostonu v pátečním utkání s Indianou, Celtics to ovšem příliš nepomohlo a porážka 81:99 je už druhou v řadě. Naproti tomu Pacers, nejlepší celek východní části NBA, si připsali sedmý úspěch v řadě. Rekordem Bostonu se blýskl Paul Pierce, který překonal hranici deseti tisíc bodů.

Paul Pierce z Bostonu (vpravo) překonal v utkání s Indianou hranici deseti tisíc bodů.

Welsch strávil na palubovce pouhých osm minut, přesto k devíti bodům přidal pět doskoků a dvě asistence.

Piercovi se hranici deseti tisíc bodů podařilo překonat ve 431. zápase, tedy nejrychleji v historii Celtics. Lepší nebyl ani legendární Larry Bird, který k překonání této hranice potřeboval o pět zápasů více. "Je krásné stát se součástí historie," komentoval svůj výkon Pierce.

Boston po sérii šesti vítězství utrpěl druhou porážku za sebou, ve středu nestačil na Los Angeles Lakers. "Tohle je pravděpodobně náš nejtěžší týden v celé sezoně. Sice jsme v něm dvakrát vyhráli, ale pak jsme podlehli týmům, které se mohou dostat až do finále NBA," řekl trenér Celtics John Carroll.

Jackson z Atlanty se blýskl 42 body

Přes neobvykle vysokou cifru 260 se vyšplhal bodový součet v utkání Atlanty s Washingtonem. Domácí tým vyhrál 138:124, jeho nejlepší kanonýr Stephen Jackson dosáhl 42 body nejlepšího výkonu v kariéře a i jeho další čtyři spoluhráči se přehoupli přes dvacítku. Něco takového se Atlantě naposledy podařilo před 36 lety.

Třiaosmdesát bodů přitom Atlantští nastříleli jen po změně stran. "Byl to zápas jako ze starých časů. Podobné skóre bývalo v NBA k vidění v osmdesátých letech. Ale bylo zábavné hrát nahoru dolů, takhle by měl basketbal vypadat," pochvaloval si třicetiletý domácí hráč Bob Sura, jenž zaznamenal 28 bodů.

V dramatickém zápase ve Filadefii, v němž domácí porazili New York Knicks až po druhém prodloužení, si premiéru v hostujícím celku odbyl Vin Baker. Bývalý basketbalista Bostonu se snaží do NBA vrátit po problémech s alkoholem; ve svém prvním zápase za Knicks odehrál čtrnáct minut a vstřelil jeden dvoubodový koš.

Philadelphia - New York 99:94 pp
Nejvíc bodů: Thomas 25 - Houston 25.
Boston - Indiana 81:99
Nejvíc bodů: Pierce 21 (Welsch 9) - Miller 18.
New Jersey - Chicago 88:76
Nejvíc bodů: Jefferson 27 - Crawford 25.
Phoenix - Utah 90:99
Nejvíc bodů: Stoudemire 26 - Giricek 33.
Portland - Sacramento 83:81
Nejvíc bodů: Stoudamire 20 - Stojakovič 18.
Středozápadní divize:
1. Minnesota462069,7