Míčové sporty

Welschův Boston už zase vítězí

14. března 2004 12:00 - NEW YORK

Basketbalisté Bostonu se po dvou porážkách opět dočkali výhry v NBA a ve Washingtonu zakončili náročnou sérii pěti zápasů v sedmi dnech vítězstvím 111:102. Úspěch je poslal z devátého místa Východní konference na postupové sedmé.

"Vyhrát bylo naší povinností. S žádným týmem, který nemá na play off, nesmíme zaváhat. Washington má sice ještě matematické šance, ale patří k těm, s nimiž si ztrátu dovolit nemůžeme," vyzdvihl důležitost zápasu Paul Pierce. Strůjce triumfu Celtics dal 37 bodů a doskočil 12 míčů.

Jiřímu Welschovi se tentokrát nedařila střelba, za 21 minut hry proměnil ze sedmi pokusů jen jednu trojku, přidal trestný hod a ke čtyřem bodům si připsal i čtyři doskoky.

Bryant zase řádí

Na formě Kobeho Bryanta z Los Angeles Lakers se pranic nepodepsalo nedávné zranění ramena a i přes nečekaně rychlý návrat je tahounem týmu.

V Chicagu nastřílel domácím 35 bodů a vytáhl se před zraky Michaela Jordana, který seděl v hledišti svého bývalého působiště. Lakers vyhráli nad outsiderem 88:81, ale triumf jim zajistil ve vyrovnaném utkání až Bryant dvanácti body v závěrečných pěti minutách.

Orlandu tentokrát nebyl nic platný střelecký výkon Tracyho McGradyho, který po středeční kanonádě s Washingtonem (62 bodů) přidal dalších 40 do koše Seattlu. Hosté vyhráli jasně 115:101 a ukončili sérii šesti porážek.

Neúspěšnou sérii na hřištích soupeřů přerušil Dallas, s přispěním 38 bodů Michaela Finleyho vyhrál ve Phoenixu 113:90 a venku se radoval po čtyřech nezdarech. Naopak skončila aktuálně nejdelší vítězná série v Západní konferenci, když Miami po sedmi triumfech prohrálo v Houstonu 80:88.

Washington - Boston 102:111
Nejvíc bodů: Arenas 28 - Pierce 37 (Welsch 4).

Středozápadní divize:
1. Minnesota 46 20 69,7