Welsch pomohl 11 body k vítězství Bostonu

NEW YORK

Jedenáct bodů Jiřího Welsche pomohlo basketbalistům Bostonu v utkání NBA k vítězství 104:100 nad Denverem. Český hráč si za 25 minut, které strávil na palubovce, připsal také dva doskoky. Boston zůstal na deváté pozici ve Východní konferenci a dál živí naději na postup do play off.

Hlavním strůjcem výhry Celtics byl tradiční tahoun Paul Pierce, který dal 28 bodů a doskočil jedenáct míčů. Boston svým triumfem potvrdil, že se mu zápasy na domácím hřišti v den oslav svátku svatého Patricka daří - v tomto termínu vyhráli už dvanácté utkání, jen jednou "Keltům" doma irský patron nepřál.

Příznivá bilance těšila před zápasem i trenéra Johna Carrolla, jenž má irské kořeny. "Den svatého Patricka. Já jako trenér Celtics. Co víc si můžu přát," liboval si. Jeho svěřenci v zelených dresech pak tradici potvrdili a Denver nezachránil ani nováček Carmelo Anthony, který nastřílel 20 bodů a devět míčů doskočil. Závěrečný nápor hostů definitivně zlomil Andre Miller, který trojkou pár sekund před koncem uzavřel skóre.

Jistotu účasti v play off mají po Indianě už i basketbalisté Sacramenta. Kings sice nestačili na Washington a utrpěli třetí porážku v řadě, protože ale prohrál i Portland a Utah, zajistili si postup do vyřazovacích bojů.

Utah nestačil na Toronto, které si díky vítězství uchovalo naději na play off. Kanadský tým se mohl spolehnout především na Vince Cartera, který skvělým výkonem ve čtvrté čtvrtině pomohl zvrátit zápas. V závěrečné části hry nastřílel 14 ze svých 24 bodů a devět míčů doskočil.

Vydařený zápas odehrál i Stephen Jackson z Atlanty, který Dallasu nastřílel v prvním poločase 31 bodů a celkem jich dal 36. Soupeř sice dokázal ve druhé půli manko 26 bodů smazat a zápas otočil, v závěru ale rozhodující pokus Steva Nashe skončil na obroučce a Atlanta uhájila o bod vítězství 111:110.

Středozápadní divize:
1. Minnesota462168,7