Míčové sporty

Boston prohrál v Dallasu, Welsch s devíti body

20. března 2004 11:19 - NEW YORK

Basketbalisté Bostonu se nevzpamatovali z nepovedeného začátku a v NBA podlehli v Dallasu domácím Mavericks 104:120. Nejlepším střelcem hostů, kteří prohráli první čtvrtinu osmnáctibodovým rozdílem, byl tentokrát pivot Mark Blount, autor 29 bodů. Jeho český spoluhráč Jiří Welsch trefil jednu trojku a celkem si připsal devět bodů.

V Dallasu soupeři moc často nevyhrávají, jenže poslední z pěti letošních domácích porážek přišla právě ve středu, kdy Mavericks před jejich příznivci nečekaně pokořila Atlanta. Nabroušení hráči proto vsadili vše na začátek a po úvodní smršti vedli o první přestávce nad Bostonem 32:14. "Vůbec jsme nedokázali na jejich útoky reagovat," posteskl si bostonský trenér John Carroll, jehož svěřencům patří v pořadí Východní konference deváté místo.

"Museli jsme začít o něco ostřeji. Čím déle dáváte soupeři šanci, tím je potom zápas těžší," prohlásil Dirk Nowitzki, s 24 body nejlepší domácí střelec. Trenér Don Nelson pochválil za 21 bodů a devět doskoků i Antoina Walkera, který přišel do Dallasu před sezonou právě z týmu Celtics v rozsáhlejší výměně, jejíž součástí byl i Welsch. "Walker za nás odehrál asi nejlepší zápas," řekl Nelson.

Zápas vedoucích celků ligových konferencí vyhrálo v Indianě těsně Sacramento, o jehož vítězství 94:92 rozhodla přesná střela Mika Bibbyho jedinou vteřinu před koncem. Domácím chyběl kanonýr Ron Artest, jemuž vedení soutěže zastavilo činnost za úmyslný faul loktem.

V losangeleském derby se prosadili domácí Lakers zejména díky finiši Kobeho Bryanta. Ten dal deset ze svých 27 bodů v závěrečných čtyřech minutách. Shaquille O'Neal přidal 18 bodů a deset doskočených míčů.

Středozápadní divize:
1. Minnesota 47 22 68,1