Carter dotáhl Toronto k vítězství nad New Orleans

NEW YORK

Dvaačtyřiceti body dovedl Vince Carter basketbalisty Toronta v nedělním utkání NBA k vítězství nad týmem z New Orleans 121:120 po prodloužení. Osm bodů přitom nastřílel v nastaveném čase, osmnáct sekund před koncem pak zaznamenal trojku, která dostala jeho tým do vedení.

Vince Carter (na archivním snímku vpravo) dotáhl Toronto k vítězství nad New Orleans.

Po zápase si Carter, jenž kvůli únavě a svatbě nechce startovat na olympijských hrách, ledoval levé koleno a kotník. "Teď se cítím hodně starý. Ale 14. dubna bude po všem. Buď nám začne druhá část sezóny, nebo si budu léčit rány," přemýšlel sedmadvacetiletý basketbalista o blížícím se konci základní části.

Toronto vyhrálo tři z posledních čtyř zápasů, ale z desáté pozice ve Východní konferenci má zatím do play-off daleko.

O'Nealův rekord v doskocích

Nastavovalo se také v Los Angeles, kde Lakers zdolali Milwaukee především zásluhou Shaquilla O'Neala. Obrovitý pivot nastřílel 31 bodů a ovládl podkošový prostor - jeho 26 doskoků je rekordem této sezóny NBA. Rozhodující koš dala 25 sekund před koncem prodloužení druhá velká hvězda Lakers Kobe Bryant.

Ten šest minut před dramatickým závěrem neskóroval. Při klíčovém střeleckém pokusu se však prosadil i přes hostujícího Keitha Van Horna, který je o deset centimetrů vyšší. "Věřil jsem si, že jsem schopen ho přehodit a obloukem trefit míč do koše. Před tím jsem střílel přes 229 centimetrů vysokého Jao Minga, takže proti Van Hornovi to bylo vlastně jednoduché," komentoval klíčovou trefu Bryant.

Lakers vyhráli již páté utkání za sebou, jejich výkony však nejsou nijak oslnivé. "Nevyhráváme hezky, ale bojujeme. Alespoň víme, že v sobě máme hodně bojovnosti," komentoval je O'Neal.

Dallas se trápil s New Jersey

New Jersey potrápilo Dallas, i když mu chyběli zranění Jason Kidd a Kenyon Martin. Nakonec ale finalista loňského ročníku a vedoucí tým Atlantické divize ambiciózním hostům podlehl 98:101. Hlavní podíl na výhře Mavericks měli Dirk Nowitzki (21 bodů) a Steve Nash (15 bodů a 16 asistencí), kteří navíc v závěrečných sekundách ubránili soupeře při pokusech o vyrovnání.

"Když ze sestavy vypadnou dvě opory, tak se vybičují další hráči a přesně to se dnes stalo," komentoval Nowitzki sveřepý výkon New Jersey. Domácí drželi ve hře především autor 22 bodů Richard Jefferson a Lucious Harris, který dal jen o bod méně.

New Jersey - Dallas 98:101
Nejvíc bodů: Jefferson 22 - Nowitzki 21.
Středozápadní divize:
1. Minnesota482268,6