Souboj obran pro San Antonio

NEW YORK

Souboj týmů s nejlepšími obranami v basketbalové NBA skončil ve čtvrtek vítězstvím San Antonia. Obhájci titulu předčili Detroit až ve druhé polovině zápasu, v níž smazali čtyřbodové manko a při střelbě měli přesnější mušku.

San Antoniu výrazně pomohlo i vyloučení detroitského křídla Bena Wallaceho, kterého za protesty po odpískaném faulu poslal rozhodčí ze hřiště šest minut před koncem. Od té doby San Antonio rychle uteklo na třináctibodový rozdíl a bylo rozhodnuto.

V utkání se potkali bývalí trenérští kolegové. Kouč domácích Gregg Popovich totiž tři sezony dělal asistenta Larrymu Brownovi, kterého loni najal Detroit. "Je to, jako bychom proti sobě hráli my sami. Děláme hodně stejných věcí, jsme si dost podobní," uvedl po vítězném duelu Popovich.

San Antonio si hlídá čtvrté místo v Západní konferenci, Detroit už má účast v play off jistou. Střeleckou úspěšnost Spurs ve druhé půli výrazně pozvedl Manu Ginobili, který si na poslední dvě čtvrtiny schoval 14 z celkových 17 bodů. V nervózním utkání sudí udělil celkem sedm technických chyb.

Jeden z nejslabších týmů v soutěži Atlanta si vyšlápla na oslabené New Orleans. V den svých jednatřicátých narozenin se blýskl Bob Sura, který vstřelil 23 bodů a 15 doskoky si vytvořil nový osobní rekord. Hosté vsadili na střelbu zdálky, ale z 24 pokusů dali jen čtyři trojky.

Základ vítězství Washingtonu v Los Angeles nad Clippers položil již v první půli Larry Hughes, který stihl za 24 minut dát stejný počet bodů. Hostující tým vedení udržel a zvítězil 103:94.

Výsledky
Atlanta - New Orleans 84:76, San Antonio - Detroit 84:75, Los Angeles Clippers - Washington 94:103.