Welsch přispěl k debaklu Philadelphie

NEW YORK

Rozdílem třídy přehráli basketbalisté Bostonu v nedělním utkání NBA Philadelphii a lví podíl na tom měl i Jiří Welsch. Český reprezentant patřil k nejaktivnějším hráčům Celtics, na výhře 89:65 se podílel třinácti body. Boston se díky vítězství posunul na osmé místo Východní konference před Cleveland.

Philadelphia hrála popáté v řadě bez Allena Iversona. "Vypadali unaveně. Brzy jim odešla střelba a už se nevzpamatovali," komentoval soupeře kouč Bostonu John Carroll.

Produktivita Sixers byla žalostná, hráči dokonce zaznamenali smutný rekord klubu v nejmenším počtu dosažených bodů v polovině (23) i třetí čtvrtině zápasu (41).

Welsch strávil na palubovce 31 minut, vedle Rickyho Davise dostal nejvíc prostoru z hráčů Bostonu. Ke třinácti bodům si připsal i sedm doskoků a jednu asistenci.

Toronto - Memphis 88:94
Nejvíc bodů: Rose 18 - Gasol 23.
Orlando - Dallas 88:118
Nejvíc bodů: Gooden 20 - Nowitzki 25.
Milwaukee - Houston 107:111 pp
Nejvíc bodů: Redd 36 - Jao 27.
Indiana - Miami 87:80
Nejvíc bodů: J. O'Neal 23 - Butler, Jones, Wade 14.