Boston prohrál v Portlandu, ale pořád hraje o postup

NEW YORK

Basketbalistům Bostonu nevyšel středeční zápas NBA s Portlandem a soupeři rovněž usilujícímu o play off podlehli 98:105. Proti Celtics se vytáhl hostující Darius Miles, který si 31 body vytvořil osobní rekord. Jiří Welsch odehrál v bostonské sestavě jen 19 minut a za dva koše ze hry zaznamenal pouze čtyři body.

Celtics přitom měli zápas rozehraný dobře, ale neustáli nápor Portlandu na začátku třetí čtvrtiny. Hosté rychle vymazali tříbodové poločasové manko a šňůrou 20:6 zápas otočili. Osm minut před koncem Bostonu ještě svitla naděje, když ho od soupeře dělilo pět bodů (79:84), ale pak přišla další série portlandských hráčů. Dali 11 bodů za sebou a zvrat nepřipustili.

Hlavní měrou se o výhru zasloužil Miles. "Měli jsme si na něj dát větší pozor," zlobil se domácí kanonýr Paul Pierce, s 23 body nejlepší střelec Bostonu. Welsch neměl svůj den, z osmi pokusů z pole trefil koš jen dvakrát a nedal ani jeden ze dvou trestných hodů.

Boston selhal i v obraně, protože soupeř měl úspěšnost přes 60 procent. V případě vítězství se Celtics mohli dotáhnout na sedmý New York ve Východní konferenci, nicméně zůstali osmí před Clevelandem. Portland se snaží proklouznout do postupující osmičky v západní části ligy.

Titul v Centrální divizi slaví Indiana a stejně jako loni trenér Rick Carlisle. Před rokem však tento dílčí cíl splnil ještě ve službách Detroitu. V San Antoniu si fanoušci ve středu přišli na své, protože do haly obhájce titulu zavítal lídr "Západu" Sacramento. Domácí s pomocí náhradního rozehrávače Mana Ginobiliho a jeho 29 bodů vyhráli 107:89.

Orlando je v opačné pozici, je nejhorším týmem ligy a navíc dohraje sezonu bez nejlepšího střelce NBA Tracyho McGradyho. Ze hry jej vyřadil zánět v koleně. Bez McGradyho ve středu Orlando prohrálo i duel s dalším neúspěšným celkem Chicagem 91:109.

Boston - Portland 98:105
Nejvíce bodů: Davis 27 - Miles 31
Washington - New Jersey 99:103P
Nejvíce bodů: Arenas 29 - Jefferson 28
Orlando - Chicago 91:109
Nejvíce bodů: Howard 26 - Crawford 27
Indiana - Milwaukee 111:78
Nejvíce bodů: Artest 21 - Kukoč 15