Welsch pomohl zdolat bývalého zaměstnavatele

NEW YORK

Jiří Welsch nastřílel v pátečním utkání NBA za basketbalisty Bostonu 15 bodů a pomohl Celtics k výhře nad svým bývalým týmem Golden State 111:106.

Lepší byl v domácím mužstvu pouze autor 32 bodů Paul Pierce. Boston si vybudoval až osmnáctibodový náskok, hosté sice v závěru skóre srovnali, avšak koncovka patřila právě Pierceovi.

Ten se v utkání postavil celkem třiadvacetkrát na čáru pro trestné hody a šestnáct pokusů proměnil. "Teď mi to začíná docela jít. Což je dobře, protože musíme vyhrávat," usmíval se Pierce, který v prvním poločase nastřílel jen osm bodů, ale po změně stran přidal hned trojnásobek.

Na týmové historické maximum útočil náhradník Marcus Banks v získaných míčích. Soupeře obral v sedmi případech, jen Pierce a legendární Larry Bird to dokázali v jednom bostonském zápasu víckrát.

Hostující Warriors se nevzdávali, stáhli vysokou ztrátu, a když necelou minutu před koncem trefil Jason Richardson svou šestou trojku v utkání, vyrovnal Golden State na 106:106. Jenže o všech pět zbývajících bodů Celtics se pak postaral neudržitelný Pierce.

Prvenství v Atlantické divizi si už potřetí za sebou zajistilo New Jersey. Basketbalisté Nets o tom rozhodli hladkou výhrou 108:83 nad New Yorkem a zároveň jim pomohl nezdar Miami v Detroitu, kde řádil autor 31 domácích bodů Chauncey Billups. Newyorští Knicks se v pořadí Východní konference dělí o sedmé místo s Bostonem.

Utahu se ani posedmnácté za sebou nepodařilo zdolat San Antonio, s obhájcem titulu doma prohrál 81:94 a klesl na poslední místo Středozápadní divize. V Chicagu muselo rozhodnout až prodloužení, v němž Los Angeles Clippers nastříleli o čtyři body méně než domácí Bulls.

Orlando - Atlanta 87:95
Boston - Golden State 111:106
Indiana - Toronto 84:64
New Jersey - New York 108:83
Detroit - Miami 92:84
Minnesota - Washington 91:73
Memphis - Phoenix 109:99
Chicago - L. A. Clippers 114:110 po prodl.