Welschova trojka těsně před koncem Bostonu nepomohla

NEW YORK

Basketbalisté Bostonu prohráli v NBA v dramatické koncovce na palubovce Miami 101:104, ve Východní konferenci ale stále drží osmé místo zajišťující postup do play off. Porážku totiž v Memphisu utrpěl i dosud devátý Cleveland a propadl se až na desáté místo za Philadelphii.

Bostonu k vítězství nepomohl ani přesný tříbodový pokus Jiřího Welshe, díky němuž Celtics snížili necelých 13 vteřin před koncem na 101:102. Další pokus už ale neproměnili, deset sekund před závěrečnou sirénou minul z tříbodové vzdálenosti nejlepší střelec Celtics Paul Pierce.

Český basketbalista nasbíral během 34 minut na hřišti celkem deset bodů, čtyři asistence a čtyři míče doskočil.

Miami, které ještě sedm minut před koncem prohrávalo o sedm bodů, se díky vítězství kvalifikovalo do play off. Po tříleté pauze si účast ve vyřazovacích bojích Východu zajistili také basketbalisté New Yorku Knicks, kteří zabrali předposlední volné místo po vítězství 96:82 nad Chicagem.

V Západní konferenci je boj o zbývající dvě volná místa velice vyrovnaný. Za sedmým Houstonem se o osmou příčku dělí hned tři týmy - Utah, Denver a Portland.

Obhájci titulu ze San Antonia si udrželi naději na zisk titulu ve Středozápadní divizi. Sedmé vítězství v řadě si připsali v utkání se Seattlem a čtyři zápasy před koncem základní části mají vedoucí Minnesotu na dohled.

14. Phoenix265233,3
Pozn.: Ve sloupcích za názvy klubů jsou počty výher, porážek a procentuální úspěšnost. Kluby s označením "x" mají jistou účast v play off, "y" znamená jisté prvenství v divizi, "z" vítězství v konferenci. Na prvním a druhém místě jsou vedoucí celky divizí.