Čerstvá Indiana uštvala Miami

Basketbalisté Indiany porazili v prvním semifinále Východní konference NBA tým Miami rozdílem třinácti bodů 94:81. Přemožitelům Welschova Bostonu neuškodila dlouhá jedenáctidenní přestávka, naopak hráči Miami měli po velké bitvě s New Orleans jen dva dny odpočinku a únava na nich byla znát.

"Na hráčích byla vidět obrovská chuť do hry," pochvaloval si kouč Indiany Rick Carlisle. Přesto se Indiana rozjížděla dost pomalu a na provozní teplotu se zahřála až během druhé čtvrtiny, kdy přestřílela soupeře v poměru 26:5 a nastoupila vítěznou cestu.

Největší zásluhu na vítězství domácích basketbalistů měl Ron Artest s pětadvaceti body a šesti doskoky.

Pacers měli narozdíl od soupeře dlouhou dobu na regeneraci sil, herní výpadek byl na druhou stranu znát, hlavně v ofenzivě. "Rozhodně máme do dalších zápasů co vylepšovat. Pauza po prvním kole play-off byla dlouhá až moc a musíme si znovu zvykat," řekl Reggie Miller.

"Byla na nás znát únava ze série s New Orleans. Ale nemá cenu se na ni vymlouvat, Indiana dnes zkrátka byla lepším týmem," uznal sportovně prohru kouč Miami Stan Van Gundy.

Série hraná na čtyři vítězství pokračuje v sobotu znovu v hale nejlepšího týmu základní části v Indianapolis.