Basketbalisté Detroitu vedou nad New Jersey 2:0

NEW YORK

Basketbalisté Detroitu vyhráli i druhý semifinálový zápas Východní konference play off NBA proti New Jersey. Skvěle bránící tým v pátek dovedli k vítězství Chauncey Billups a Richard Hamilton, kteří nastříleli shodně 28 bodů. Loňští finalisté soutěže se pokusí stav série vyrovnat v příštích dvou zápasech, které budou hostit ve své hale v East Rutherfordu.

Hráči Detroitu položili základ k vítězství 95:80 ve třetí čtvrtině, kterou vyhráli 27:11. "První poločas patřil jednoznačně jim. My jsme nehráli, jak jsme měli. Ale třetí část byla zlomová, nám se povedla skvělá šňůra," pochvaloval si Billups, který si 13 asistencemi vytvořil osobní rekord v play off.

New Jersey, které se snaží postoupit potřetí za sebou do finále, se ocitlo v neobvyklé pozici. Po příchodu Jasona Kidda do týmu v minulých dvou sezonách v konferenčních bojích play off nikdy 0:2 neprohrávalo. "Všechno je jednou poprvé. Máme za sebou nějaké úspěchy a tohle je jenom hrbol na cestě. Uvidíme, jak se s tím vypořádáme," filozofoval Kidd, který dal jen osm bodů.

V minulosti dokázalo takto nepříznivý stav otočit jen sedm týmů. "Ještě nemáme nic v kapse, jen jsme si udrželi vlastní podání," varoval přesto Billups před dalšími zápasy.