Basketbalisté v kvalifikaci na ME vysoko prohráli

MÉTY/PRAHA

Vysokou, třiatřicetibodovou porážku si z Francie přivezli čeští basketbalisté, kteří v Métách při svém druhém utkání v kvalifikační skupině o postup na ME 2005 nestačili bránit výborně střílející domácí a už do poloviny zápasu nabrali rozhodující ztrátu.

Krok se soupeřem, který na posledním evropském šampionátu skončil na čtvrtém místě, se dařilo českému mužstvu držet pouze do 4. minuty, kdy byl stav 7:7. Potom však Francouzi těžili z našich chyb, proměňovali rychlé protiútoky a takřka neomylně zakončovali.

"Úspěšnost střelby měli domácí skutečně nevídanou, od poloviny prvního dějství byli jasně lepší," přiznal trenér Michal Ježdík. Náskok protivníka rostl i díky trojkám, kterých za celý zápas předvedla Francie třináct. "V obraně jsme se dopustili mnoha zaváhání, takže soupeř lacino získával sebedůvěru a naopak my se dlouho jen velmi obtížně prosazovali pod košem a nedostávali se k nacvičeným signálům," litoval trenér Michal Ježdík.

Vůbec se nedařilo nejlepšímu střelci našeho prvního zápasu Sokolovskému, který ke skalpu Poláků přispěl 22 body, tentokrát dal jen dva koše. Neprosadil se ani obávaný střelec zdálky Miloš, za celý zápas se mu povedl jediný tříbodový pokus. "Francouzi předváděli velmi rychlou hru, dobře doskakovali a nebojácně stříleli. Házeli také víc trestných hodů," uznal český kouč, jehož svěřenci sehráli teprve v poslední čtvrtině rovnocennou partii s domácími. "Až závěr byl zase podle našich představ, jenže to už bylo utkání rozhodnuto," připustil Ježdík.

Francie-Česko 89:56
Nejvíce bodů: Pietrus 18, Diaw 16, Diarra 11 - Starosta 15, Hájek 12, Pavlík 9, Benda 8, 3500 diváků, čtvrtiny 24:10, 25:11, 20:15, 20:20.