Češky nestačily na volejbalistky Belgie

BRNO

České volejbalistky překvapivě nestačily v úvodním utkání druhého kvalifikačního turnaje o postup na ME v Brně na Belgii. Za 100 minut podlehly 1:3 a notně si zkomplikovaly cestu na šampionát, který se uskuteční v příštím roce v Chorvatsku.

Ilustrační foto

"Je to nepříjemné, ale nesmíme sklonit hlavy. Na ME nás z Brna určitě dovedou dvě výhry a ty ještě máme šanci uhrát," nepropadal pesimismu kouč českých reprezentantek Stanislav Mitáč.

České hráčky nezvládly koncovku první sady, v níž sice odvrátily dva setboly, avšak od stavu 24:24 následující dva míče pokazily. Poté náš tým hladce triumfoval ve druhém dějství a zdálo se, že začne potvrzovat roli favoritek.

Jenže třetí set se stal snadnou záležitostí Belgičanek, které prokázaly větší důraz na síti i v závěru poslední sady. "Skvěle se na nás připravily. Předčily nás hlavně kvalitnějšími bloky,"ocenil Mitáč výkon soupeře.

V sobotu od 19 h nastoupí české volejbalistky proti Bulharsku, v neděli se ve stejnou dobu střetnou se Srbskem a Černou Horou.