Vodičková slaví se Seattlem titul ve WNBA

SEATTLE

Kamila Vodičková se stala první českou basketbalistkou, která se může pochlubit titulem ze zámořské WNBA. Vodičkové tým Seattle Storm ve třetím zápase finálové série porazil na domácí palubovce Connecticut 74:60 a české reprezentantce se poslední zápas sezóny vydařil: k výhře přispěla čtrnácti body, z toho deset dala z pole a zbývající z trestných hodů.

Jednatřicetiletá Vodičková už získala ligové tituly v české soutěži s USK Praha a po svém přestupu v roce 1998 i opakovaně s Brnem. Letos se stala hned při svém prvním zahraničním angažmá na starém kontinentu překvapivou mistryní Ruska se Samarou a v nadcházející sezoně se o totéž bude pokoušet v dresu dalšího euroligového celku Dynamo Moskva.

V prvních dvou finálových zápasech proti Connecticutu nasbírala Vodičková dohromady sedm bodů, ale v úterý večer dala dvakrát tolik a byla druhou nejlepší střelkyní Seattlu. Předčila ji pouze Betty Lennoxová, autorka 23 bodů.

Všechny domácí hráčky se po závěrečném hvizdu seběhly doprostřed kurtu a pod záplavou žlutých a zelených konfet se radovaly z první mistrovské trofeje pro Seattle.

Vítězná euforie po 25 letech

Město díky svým basketbalistkám zažilo největší sportovní úspěch po 25 letech, před tím to byli hráči SuperSonics, kteří NBA vyhráli v roce 1979. Obrovský důvod k radosti měla i Anne Donovanová, která se stala vůbec první ženskou trenérskou s titulem ve WNBA.

Třetí finálový zápas byl do poločasu velmi vyrovnaný, Seattle vedl jen o bod 37:36, ale pak domácí hráčky skvěle zapracovaly v obranné činnosti. Dlouhých dvanáct a půl minuty nedovolily Connecticutu skórovat z pole a postupně se naopak soupeřkám vzdalovaly. Sérii začal Seattle prohrou o čtyři body na půdě Connecticutu, ale otočil ji na konečných 2:1 na zápasy.

WNBA - finále
Seattle - Connecticut 74:60 (37:36)
Nejvíce bodů: Lennoxová 23, Vodičková 14, Jacksonová 13 - Salesová 18, Jonesová 12, Whalenová a McWilliamsová-Franklinová po 10. Konečný stav série: 2:1.