Karvinští házenkáři nestačili v Lize mistrů na Flensburg

FLENSBURG

Házenkáři německého Flensburgu nedopustili v Lize mistrů další překvapení a v druhém kole skupiny H porazili v sobotu na domácí půdě Karvinou 32:24.

Český tým favoritovi vzdoroval do přestávky. Třígólový náskok 16:13 z poločasu domácí ve druhé půli navršili o další branky a vyhoupli se do čela skupiny.

Německý mistr byl pro karvinský soubor mladíků velkým soustem. Kekrtův tým se však čtyřicet minut srdnatě bil o úspěch. Svou taktiku vystavěl na pružné obraně, která v první půli dokázala eliminovat útočnou sílu Flensburgu. Favorit proto dlouho trpěl v obavách o výsledek, s mužstvem bezejmenných se musel přetahovat o vedení a skóre se každou chvilku přelévalo. Teprve v závěru první třicetiminutovky Němci odskočili, ale soupeř i po obrátce znovu nečekaně povstal.

Na další zázrak Baník přesto nedosáhl, z cesty za senzací ho dvacet minut před koncem svedli neprůstřelný gólman Holpert a menší zkušenosti. Slezané totiž v klíčových momentech několikrát selhali v rozehrávce. Karvinští prožili černou desetiminutovku, za stavu 19:18 a Flensburg nasadil k rozhodujícímu trháku - udeřil sedmkrát za sebou, zatímco hosté neproměnili dva sedmimetrové hody.

Skóre 18:26 už Karvinou donutilo k nepřímé kapitulaci. Výhře domácích šéfovali dánští legionáři Christiansen se Strygerem i nová chorvatská posila Šprem, která se uvedla čtyřmi trefami.

Třetí zápas ve skupině odehraje Karviná příští sobotu od 18 hodin v Prešově.

SG Flensburg Handewitt - Baník Karviná 32:24 (16:13)
Nejvíce branek: Christiansen 9/3, Stryger 6, Klimovets 5, Šprem 4, Lackovič 3 - Horák 8/1, Kust 4, Bednařík 3, Mrozek 3/2, Szymanski a Laclavík po 2. Rozhodčí: Gusko, Repkin (oba Běl.). Vyloučení: 4:4. Sedmimetrové hody: 3/3 : 5/3. Diváci: 3500.