Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalistky KP Brno budou v Baku spoléhat na zlatý set

28. února 2012 11:22 - Baku

Se sázkou na zlatý set vstoupí volejbalistky KP Brno ve středu v ázerbájdžánské metropoli Baku do čtvrtfinálové odvety Vyzývacího poháru proti domácímu Lokomotivu. V prvním duelu v minulém týdnu Brňanky ve své hale favorizovaného soupeře zaskočily a vyhrály 3:2. Případný postup svěřenkyň trenéra Ondřeje Marka do semifinále by znamenal historický klubový úspěch.

 

"Bereme tento zápas jako velkou výzvu k postupu. Ale také vnímáme, že proti silnému protivníkovi nás čeká těžký úkol," řekl Marek, který se opět pokusí soupeře překvapit.

Podobně to vyšlo Brňankám v minulém pohárovém kole v Oděse, kde vyhrály zlatý set s Chimikem Južnyj. V rozhodující fázi zápasu vytáhl kouč Marek trumf v podobě zařazení Sandry Onderkové, kterou předtím dovedně skryl před soupeřovou špionáží. A Onderková duel svým výkonem rozhodla.

Šok se prý už konat nebude

"Samozřejmě se pokusíme soupeřky zaskočit i v odvetě. Pokusíme se vyhrát i v normálním zápase. Mám připravenou jednu variantu na zlatý set, ale rozhodně to nebude takový šok jako v Oděse," podotkl Marek.

V brněnském týmu bude chybět Tereza Tobiášová, která po dohodě s vedením klubu vzhledem k péči o rodinu v zahraničí nestartuje. "Musíme si poradit i bez ní. Šetříme si ji na rozhodující zápasy domácí extraligy," vysvětlil Marek.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty