Washington - LA Lakers 106:101Wizards nečekaně otočili zápas a Lakers udolali, Veselý seděl na lavičce

Basketbalisté Washingtonu ještě v třetí čtvrtině prohrávali o 21 bodů, přesto nakonec dokázali doma porazit Los Angeles Lakers 106:101. Jan Veselý tentokrát Wizards k úspěchu nepomohl, celý středeční zápas NBA proseděl na lavičce.

Nejlepším střelcem Wizards byl střídající Nick Young.

Půl hodiny si Lakers na hřišti dělali, co se jim zlíbilo, ale soupeř pak předvedl nečekaný obrat. Domácí přitom dlouho špatně bránili a v útoku nespolupracovali, v třetí části ale přišel zlom. Washington ji zakončil šňůrou 26:7 a Roger Mason ho pak v úvodu poslední čtvrtiny poslal trojkou do vedení.

"Jejich hráči si proti nám zvedli osobní rekordy díky energii, kterou jsme jim dodali svou mizernou volbou střel, špatným pohybem míče a ztrátami míče," okomentoval druhou prohru svého celku ve dvou dnech trenér Lakers Mike Brown.

Rekordy si v dresu Wizards vylepšil Trevor Booker na 18 bodů a 14 doskoků, Kevin Seraphin si nové maximum stanovil na 14 bodů. Nejlepším střelcem vítězů byl Nick Young s 19 body. Za Lakers nastřílel Kobe Bryant 30 bodů, ale trefil pouze devět z 31 střel z pole a nedařilo se mu hlavně v druhé půli.

Nejvíc zářil Rose

Hvězdou nabitého středečního programu ligy s 13 zápasy se stal Derrick Rose, který střelou v poslední vteřině dovedl Chicago k vítězství 106:104 v Milwaukee. Celkem dal Rose 30 bodů a nasbíral 11 asistencí.

Chicago zvítězilo poosmé v řadě. Joakim Noah se na tom podílel 20 body a deseti doskoky. Domácím nestačil ani životní výkon Ersana Ilyasovy, který se dostal na 32 bodů a deset doskoků.

Miami zase táhl James

Miami porazilo Atlantu 89:86. Velký podíl na výhře měl LeBron James s 31 body, Dwyane Wade nasbíral 18 bodů a hlavně proměnil oba trestné hody tři vteřiny před koncem. Jannero Pargo poté ještě zkusil vyrovnat, jeho trojkový pokus však nebyl přesný.

Los Angeles Clippers nečekaně prohráli v New Jersey 100:101. Hrdinou utkání byl Jordan Farmar, který rozhodl o vítězství domácích Nets trojkou dvě desetiny sekundy před koncem. New Jersey předvedlo týmový výkon, šest hráčů nastřílelo 12 a více bodů, nejlepší byl s 21 body Deron Williams.

Výsledky NBA:
Charlotte - Utah 83:99, Denver - Cleveland 99:100, Golden State - Memphis 92:110, Miami - Atlanta 89:86, Milwaukee - Chicago 104:106, Minnesota - Portland 106:94, New Jersey - LA Clippers 101:100, Oklahoma City - Phoenix 115:104, Philadelphia - Boston 103:71, Sacramento - New Orleans 99:98, San Antonio - New York 118:105, Toronto - Houston 116:98, Washington - LA Lakers 106:101.