Ragbisté zakončili B divizi mistrovství Evropy prohrou s Německem

Čeští ragbisté zakončili dvouletý cyklus mistrovství Evropy divize B domácí prohrou s Německem. Hostující tým v Praze zvítězil 20:17 a ve zbývajících zápasech může českou reprezentaci připravit o čtvrté místo.

Ragby

V poločase to na hřišti Tatry Smíchov na žádné drama nevypadalo. Němci vedli 10:0, navíc Kasten po změně stran položil další pětku. Omlazený výběr trenéra Martina Kafky však poté kontroval pětkami Jiřího Černého a Michala Jirmana a díky kopům Petra Čížka šel v 67. minutě dokonce do vedení. Poslední slovo však měl soupeř, výhru mu v závěru zajistil Manawatu.

"Nedali jsme sice hodně kopů, ale zápas jsme tím neprohráli. Spíše o výsledku rozhodla špatná rozhodování při hře. Dali jsme příležitost mladým hráčům, na kterých by se měla stavět budoucnost české reprezentace. Začínáme stavět nový dům," řekl reprezentační trenér Kafka.

Německo českým ragbistům oplatilo domácí porážku 23:29. Kapitán Roman Šuster prožíval velké zklamání. "Zasloužili jsme si vyhrát za bojovnost do poslední chvíle. Pozitivní je, že dostali příležitost mladí hráči a ti nezklamali," uvedl.

Český tým zakončil ME s bilanci čtyř výher a šesti porážek. Do konce soutěže zbývá ještě sehrát šest utkání.

Utkání mistrovství Evropy divize 1B v ragby v Praze:
ČR - Německo 17:20 (0:10)
Body: Čížek 7, Černý a Michal Jirman po 5 - Kasten 10, Manawatu a Heimpel po 5. Rozhodčí: Seitan (Rum.). Pětky: 2:3. Diváci: 800.