Liberečtí volejbalisté míří za výhrou v dlouhodobé části

Volejbalisté Liberce dnes udělali první z potřebných dvou kroků, aby vstoupili do play off z prvního místa. V předposledním kole dlouhodobé části vyhráli v Benátkách nad Jizerou 3:0, a pokud v sobotu porazí za tři body Brno, předstihnou v čele tabulky českobudějovické mistry.

Jihočeši nabídli Dukle první příčku nečekaným zaváháním minulý čtvrtek porážkou v Praze s týmem ČZU. Liberec po dnešku ztrácí už jen dva body, a pokud proti Brnu v závěrečném 33. kole ztratí nejvýše jeden set, do play off vstoupí z nejlepší pozice. České Budějovice už mají v sobotu volno.

Benátky dnes libereckému soupeři kladly dva sety velký odpor, byť nastoupily bez dvou hráčů základního kádru. V předchozím zápase s Brnem si totiž poranili kotník univerzál Marek Dlouhý i smečař Tomáš Anděl. Dlouhý se ve druhém setu na hřišti objevil.

Liberec po těsných výhrách 26:24 a 25:23 už třetí sadě kraloval 25:14. Středočechy ještě může připravit o šesté místo tabulky Zlín.