Mistryně z Veselí jako první dobyly porubskou tvrz

Házenkářské mistryně z Veselí nad Moravou dokázaly jako první v sezoně vyhrát na palubovce Poruby. V Ostravě v rámci 24. kola interligy zvítězily 29:26 a před reprezentační přestávkou si udržely dvoubodový náskok v čele tabulky.

Souboj dvou elitních českých celků začala lépe Poruba, ale od 17. minuty už vedlo Veselí. Po vyrovnaném skóre v poločase (14:14) se obě družstva střídala ve vedení, až ve 45. minutě úřadující mistryně odskočily na rozdíl tří branek. Sedm minut před koncem Rechtorisová vyrovnala, jenže drama se nekonalo, protože Veselí se opět dostalo do brejku.

Druhé Michalovce porazily doma Most 38:31, zlínské hráčky splnily roli favoritek proti Jindřichovu Hradci a další český duel Slavia Praha - Olomouc skončil dělbou bodů.

V příštím týdnu budou hrát české reprezentantky kvalifikační dvojzápas o postup na mistrovství Evropy se Slovinskem, domácí interliga má na programu předposlední kolo až 31. března.