Oklahoma City - Minnesota 149:140 PPLove dal v NBA 51 bodů, Minnesota však prohrála v prodloužení

New York

Až druhé prodloužení rozhodlo páteční zápas NBA mezi basketbalisty Oklahomy City a Minnesoty, který nakonec domácí tým vyhrál 149:140. Hostům tak v hale vedoucího celku Západní konference nepomohlo k úspěchu ani 51 bodů Kevina Lovea, neboť soupeř se rovněž mohl opřít o dva výtečné střelce: Russell Westbrook dal 45 a Kevin Durant 40 bodů.

Kevin Love (vpravo) z Minnesoty - ilustrační foto.

Love pokořil padesátibodovou hranici poprvé v kariéře, dosud bylo jeho maximem 43 bodů z předloňského roku. Sedmkrát se trefil zpoza tříbodové čáry, ale v druhé nastavené pětiminutovce už ani on hosty od porážky neuchránil.

"Jsem si jistý, že fanoušci i hráči si tenhle zápas určitě užili víc než já," prohlásil s ulehčením trenér vítězů Scott Brooks. "Na obou stranách se střídaly neuvěřitelné akce, jedna za druhou a pořád dál a dál. Love hrál velký zápas, ale náš tým není zvyklý to vzdávat," dodal.

Rozehrávač Ramon Sessions se při prvním startu v základní sestavě Lakers uvedl 20 body a 11 asistencemi, jimiž losangeleskému týmu pomohl zvítězit 103:96 nad Portlandem. Ještě o osm bodů víc nastřílel domácí pivot Andrew Bynum, Kobe Bryant přidal osmnáct bodů.