Chicago - Toronto 102:101 PPChicago si jako první zajistilo účast v play-off

Basketbalisté Chicaga si v sobotu jako první tým NBA zajistili účast v play-off. Díky koši Luola Denga současně s klaksonem ohlašujícím konec prodloužení porazili Bulls hosty z Toronta 102:101 a připsali si 40. vítězství v sezóně.

Josh Smith z Atlanty si kryje míč před Janem Veselým z Washingtonu.

O platnosti posledního koše rozhodli rozhodčí až po prozkoumání videozáznamu, který ukázal, že míč opustil Dengovu ruku před vypršením času. "Viděl jsem, jak se světlo rozsvítilo až po střele, ale člověk nikdy neví. Nebyl jsem si úplně jistý, jestli jsem to stihl," přiznal Deng o akci, kterou dokončil za spoluhráče C.J. Watsona, jehož střelu předtím zblokoval James Johnson. "Bylo štěstí, že tam ještě zbyl nějaký čas na doskok," dodal.

Hostující Raptors sahali v obou koncovkách po vítězství, ale selhali při střelbě. V základní hrací době minuli tři střely v posledních deseti sekundách, v prodloužení měli v poslední čtvrtminutě k dispozici čtyři trestné hody, ale proměnili jediný. "Zasloužili si vyhrát, od začátku nás přehrávali, ale nakonec jsme to nějakým způsobem zvládli my," řekl kouč Chicaga Tom Thibodeau, jehož tým hrál opět bez zraněné hvězdy Derricka Rose a už v úvodu druhé půle přišel o vyloučeného Joakima Noaha.

Carlos Boozer nastřílel za domácí 24 bodů a přidal 10 doskoků, podobnou bilanci měl Deng (23 a 10) a 23 bodů dal i Watson. Za hosty dali po 20 bodech Johnson a José Calderón.

Jan Veselý si připsal pět bodů v zápase Washingtonu v Atlantě, ale Wizards prohráli 92:95. Hostům nestačilo k vítězství ani vedení o 16 bodů, ve kterém byli ještě v závěru třetí čtvrtiny (73:57).