Rubriky:

Míčové sporty

Dukla - Jičín 25:24

Házenkáři Dukly ukončili domácí neporazitelnost Jičína

25. března 2012 16:18 - Praha

Házenkáři Dukly Praha zpečetili v posledním kole prvenství v základní části extraligy vydřenou výhrou 25:24 na palubovce Jičína. Ukončili tím domácí neporazitelnost čtvrtého týmu tabulky v této sezoně a v čele pořadí udrželi dvoubodový náskok před Zubřím.

Dukla už v prvním vzájemném utkání vyhrála o jediný gól (20:19), tentokrát o vítězství obhájců titulu rozhodl přesně zahraný devítimetrový hod čtyři sekundy před koncem.

Zubří se udrželo v dvoubodovém závěsu po výhře 38:29 v Kopřivnici. Na vítězství v základní části mohli hosté pomýšlet jen v případě zaváhání Dukly, s kterou v této sezoně dvakrát remizovali.

Vítězstvím se na start skupiny o titul naladila i třetí Karviná, jež otočila výsledek v Lovosicích. V prvním poločase vedl domácí vicemistrovský celek až o pět gólů a o přestávce ještě 16:13, ale po změně stran hosté nejprve pěti góly za sebou zvrátili vývoj a postupně se ujali vedení až 29:22.

Na Lovosice se ještě může bodově dotáhnout zbývající účastník skupiny o titul Přerov, který od 17:00 hostí Frýdek-Místek. Start v elitní skupině má už teď jistý díky lepší bilanci ze vzájemných zápasů s Plzní.

ČTK

Zrušit