Fenerbahce Istanbul - Cannes 3:0Volejbalistky Fenerbahce porazily ve finále Ligy mistryň Cannes

Baku

Volejbalovou Ligu mistryň vyhrál podruhé za sebou klub z Turecka. Po loňském vítězství VakifGünese Istanbul letos triumfoval jeho městský rival Fenerbahce, který ve finále v Baku porazil Cannes hladce 3:0. V únorovém osmifinále tým Fenerbahce vyřadil české mistryně z Prostějova.

V souboji o třetí místo prohrála Villa Cortese s Kazaní 1:3. Česká reprezentační smečařka Šárka Barborková si v poraženém italském týmu jakožto střídající hráčka připsala jeden bod.

Cannes po vítězství v letech 2002 a 2003 usilovalo o třetí triumf v Lize mistryň, proti Fenerbahce však neměly hráčky francouzského klubu šanci. Finále trvalo jen 76 minut, nejvyrovnanější druhý set skončil výsledkem 25:22.