Washington - Detroit 77:79O prohře basketbalistů Washingtonu rozhodla poslední vteřina, Veselý si připsal šest bodů

Přesná střela Rodneyho Stuckeyho dvě desetiny sekundy před koncem zápasu rozhodla o výhře basketbalistů Detroitu 79:77 v pondělním utkání NBA ve Washingtonu. V poraženém domácím týmu si Jan Veselý připsal šest bodů a tři doskoky.

Jan Veselý (vlevo) v zápase s Detroitem.

Detroit tak ukončil pětizápasovou neúspěšnou sérii, přitom to na jeho výhru dlouho nevypadalo. Hosté v průběhu utkání ztráceli až třináct bodů, v posledním dějství však vzal režii do svých rukou Stuckey a dosavadních 12 bodů zdvojnásobil.

Po vyrovnání Neného necelých šest sekund před koncem to byl právě Stuckey, který sólovou akci zakončil rozhodujícím košem. "V prvním poločase to ale byl hrozný basketbal z obou stran. Opravdu ošklivý," prohlásil Stuckey. V domácím mužstvu dal 20 bodů Jordan Crawford, Veselý byl s téměř 28 odehranými minutami opět nejvytíženějším náhradníkem.

Prodloužení v Houstonu vyhráli domácí

Prodloužení v Houstonu jasně ovládl domácí tým, který porazil Sacramento 113:106. Za hosty nastřílel DeMarcus Cousins 38 bodů, nejvíce v kariéře, a přidal 14 doskoků. Kings se v soupeřových halách nedaří, venku prohráli popáté za sebou a s bilancí 4-22 jsou v tomto ohledu nejhorším celkem v lize.

Indiana na čtvrtý pokus v sezóně zvítězila nad Miami. Lídra Jihovýchodní divize zdolali Pacers poměrně jednoznačně 105:90 a v poslední minutě si užívali ovací stojících fanoušků. Hvězdy Heat ve střelbě předčil autor 25 bodů domácího týmu Danny Granger.

Výsledky NBA:
Charlotte - Boston 95:102, Chicago - Denver 91:108, Houston - Sacramento 113:106 po prodl., Indiana - Miami 105:90, LA Clippers - New Orleans 97:85, New Jersey - Utah 84:105, New York - Milwaukee 89:80, Toronto - Orlando 101:117, Washington - Detroit 77:79 (za domácí Veselý 6 bodů, 3 doskoky a 1 asistence).