Valencie - Spartak Moskva 77:66Basketbalistka Veselá si s Valencií zahraje finále Evropské ligy

Basketbalistky Valencie s českou reprezentantkou Janou Veselou si zahrají finále Evropské ligy. Šanci bojovat o cennou trofej si zajistily dnešní výhrou 77:66 v druhém utkání semifinálové skupiny se Spartakem Moskva. Veselá k ní přispěla osmi body a čtyřmi doskoky. Valencie o prvenství ve skupině nepřijde ani v případě porážky v pátečním duelu s Wislou Krakov.

Basketbalistka Valencie Jana Veselá (vpravo) v utkání proti USK Praha

Španělský celek postupem do finále vyrovnal své historické maximum ze sezon 2009/10 a 2006/07. Tehdy ve finále vždy prohrál právě se Spartakem Moskva.

Tentokrát však souboj s ruským celkem zvládl, o což se hráčky Valencie zasloužily zejména v poslední čtvrtině. Do ní vstupovaly s mankem čtyř bodů, ale pak čtyři minuty nedovolily soupeřkám skórovat a šňůrou 12:0 rozhodly o své výhře. Spartak sice ještě snížil na rozdíl dvou bodů, ale Valencie už si výhru vzít nenechala a koncovku ovládla.

Valencie v této sezoně utrpěla v Evropské lize pouze dvě prohry a obě v základní skupině. O bod podlehla Kaunasu a předtím o osm bodů českým mistryním z USK Praha.

Finále je na programu v neděli v Istanbulu od 19:45.

Závěrečný turnaj Evropské ligy basketbalistek - semifinálová část, 2. kolo:
Skupina B:
Valencie - Spartak MO 77:66 (za vítězky Veselá 8 bodů, 4 doskoky, 2 asistence), Jekatěrinburg - Wisla Krakov 67:59.