Míčové sporty

New Jersey - Washington 110:98

Washington s Veselým opět prohrál, nedařilo se favoritům

7. dubna 2012 08:24 - New York

Pátou porážku za sebou utrpěli v NBA basketbalisté Washingtonu, kteří v pátek podlehli na palubovce New Jersey 98:110. Český nováček v soutěži Jan Veselý opět hrál v základní sestavě Wizards, během 23 a půl minuty zaznamenal čtyři body, pět doskoků a čtyři osobní chyby.

Evan Vucci, ČTK/AP

"Jenom si kopeme jámu. Nechali jsme je, aby si dělali, co chtějí. Máme, co jsme si zasloužili," zlobil se na špatnou defenzivu svých svěřenců trenér Randy Wittman. Washington prohrál podesáté z posledních jedenácti utkání.

Na výhře New Jersey měl výrazný podíl autor 19 bodů a 13 asistencí Deron Williams, i když bojuje s chřipkou a kvůli nemoci vynechal středeční zápas v Portlandu. Vítězství udrželo Nets malou naději na play-off.

Miami po sérii 17 domácích výher podlehlo na své palubovce Memphisu 82:97. Grizzlies vedli od začátku do konce, což na hřišti Heat dokázal naposledy Boston v listopadu 2010. "Všechno to bylo o první čtvrtině, kdy jsme doplatili na nesoustředěnost. Pak už jsme to nemohli dohnat," posteskl si kouč Erik Spoelstra. Miami prohrálo úvodní čtvrtinu 12:25.

Doma neuspěli ani další favorité soutěže. Los Angeles Lakers podlehli Houstonu 107:112 poté, co se museli většinu poslední čtvrtiny obejít bez vyfaulovaného andrewa Bynuma. Obhájce titulu Dallas prohrál s Portlandem 97:99 po prodloužení. V nastavení rozhodl se sirénou o těsném vítězství hostů dallaský rodák LaMarcus Aldridge, jenž nasbíral 25 bodů a 12 doskoků.

Oklahoma přišla o vedení v Západní konference po porážce na hřišti Indiany 98:103, kterou neodvrátilo ani 44 bodů Kevina Duranta, jenž předvedl svůj druhý nejlepší střelecký výkon v sezóně.