Česko - Řecko 25:24Čeští házenkáři na závěr turnaje v Rakousku udolali Řecko

Kufstein

Čeští házenkáři ve svém závěrečném utkání na přípravném turnaji v Rakousku porazili Řecko 25:24. Vítězný gól dal tři sekundy před koncem Pavel Horák, se sedmi góly nejlepší střelec duelu. Svěřenci slovenského trenéra Martina Liptáka zakončili turnaj hraný ve městech Innsbruck a Kufstein s bilancí dvou výher a jedné porážky.

Český házenkář Filip Jícha (vpravo) se snaží prosadit přes zuřivou obranu Makedonie. Ilustrační foto

Český celek dnes nastoupil bez tří legionářů z Německa Kubeše, druhého nejlepšího házenkáře světa za minulý rok Jíchy a Sklenáka, a s Řeky se celý zápas střídal ve vedení. Liptákovi svěřenci měli lepší vstup a v deváté minutě zvyšoval Nocar už na 5:1, soupeř ale rychle otočil skóre a ve 24. minutě pro změnu vedl o čtyři branky on.

Poločas skončil remízou a ve stejném duchu probíhala i druhá půle. Češi získali mírný náskok, pak ale museli většinu času dotahovat. Ještě v 53. minutě prohrávali 20:23, závěr jim ale vyšel výborně. Na začátku poslední minuty nejprve srovnal Číp a tři sekundy před koncem rozhodl Pavel Horák.

Český celek vyhrál stejným poměrem jako ve čtvrtek proti domácímu Rakousku, v pátek podlehl o pět branek Slovinsku. Turnaj byl pro reprezentaci přípravou na červnové kvalifikační dvojutkání o postup na světový šampionát proti Rusku.

Přípravný turnaj házenkářů Goldgas Cup v Kufsteinu (Rakousko):
ČR - Řecko 25:24 (11:11)
Sestava a branky ČR: Mrkva, Štochl - Nocar 1, Řezníček 2, Hrstka 2, Zdráhala 1, Vraný 2, Motl 2, Sobol 1/1, P. Horák 7, Číp 2, R. Horák 2, Krupa, Prachař 1, Sklenák 2/2.
Nejvíce branek Řecka: Tzimurtos, Mallios, Evaggelidis všichni 5. Sedmimetrové hody: 4/3 - 1/0. Vyloučení: 5:4.
Rakousko - Slovinsko 36:29 (15:19).