Rubriky:

Míčové sporty

Nymburk přijde o nejlepšího střelce, Simmons odchází do Itálie

10. dubna 2012 09:54 - Nymburk

Basketbalisté Nymburka se budou muset ve zbytku sezony obejít bez svého nejlepšího střelce Chestera Simmonse. Americký křídelní hráč míří do italského celku AJ Milán. S osmifinalistou letošní sezony Evropské ligy podepíše smlouvu po absolvování lékařské prohlídky.

 

Petr Horník

"Tre Simmons dostal v této sezoně již více nabídek k přestupu do jiných klubů, jako například od Chimki Moskva. Byl naší velkou oporou a my mu tímto děkujeme za jeho přístup a zkušenosti, které nám pomohly k mnoha velkým vítězstvím v této sezoně," uvedl v prohlášení tiskový mluvčí českého mistra Ondřej Šimeček.

Devětadvacetiletý Simmons byl v Nymburku od minulé sezony. V létě si hledal jiné angažmá, ale nakonec se do Česka vrátil a znovu patřil k tahounům. V Evropském poháru ULEB nastřílel v průměru 15 bodů na zápas.

Ještě lépe si vedl ve VTB lize, kde byl s průměrem 16,4 bodů na zápas druhým nejlepším střelcem celé soutěže. V české lize, kde nebyl tolik využíván, si připsal v průměru 12,7 bodů na zápas.

"V tuto chvíli se otevře prostor pro další hráče, aby brali v kritických chvílích zodpovědnost na sebe tak, jako to dokázal Tre. A pochopitelným důsledkem bude i více minut pro ty hráče, kteří s námi budou i v dalších sezonách," doplnil Šimeček.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty