Volejbalisté Budějovic porazili v druhém finále Liberec

České Budějovice

Volejbalisté Českých Budějovic potvrzují ve finále extraligy roli favorita a po dvou domácích soubojích vedou nad libereckou Duklou 2:0 na zápasy. V dnešním druhém duelu museli mnohem více bojovat, ztratili druhou sadu, ale soupeře nakonec zlomili a vyhráli 3:1 na sety.

Obhájci mistrovského titulu rozproudili publikum bojovností v první sadě, kterou esem ukončil Jakub Novotný. Druhé finále bylo dramatičtější a vyrovnanější než to první, které Jihostroj ovládl 3:0. Ve druhém setu univerzál Dukly Hadrava našel recept na obranu Budějovic a liberečtí volejbalisté získali svůj první set ve finále.

V dramatické třetí sadě bylo skóre dlouho vyrovnané, ale koncovku zvládli lépe svěřenci Jana Svobody. Povzbuzení hráči Budějovic pak Liberec smetli rychlým nástupem do čtvrté sady, kterou suverénně ovládli.

Finále se po dvou dnech pauzy přesune do liberecké haly a Dukla se doma pokusí sérii hranou na čtyři vítězství zdramatizovat 22. a 23. dubna.