Volejbalistky Olympu nevyužily ve finále setbol a prohrály 0:3

Prostějovské volejbalistky porazily v prvním finále extraligy Olymp Praha 3:0. Hostující tým vedl v druhé sadě nad obhájkyněmi titulu 24:23, ale setbol nevyužil. Druhý zápas série na tři vítězství je na programu v sobotu od 18:00 v Praze.

Prostějov, který pod vedením trenéra Miroslava Čady útočí na čtvrtý mistrovský titul za sebou, vyhrál úvodní set 25:17 a i v druhém dějství si vytvořil slibný náskok. Přesto se k prvnímu setbolu dostaly Pražanky, favorizovaný domácí tým ale nebezpečí zažehnal a zvítězil 26:24.

Třetí sada se pak už opět odehrávala pod prostějovskou taktovkou, i když se soupeřky dlouho držely v závěsu. První finálový zápas trval 70 minut.

Prostějov s českým soupeřem neprohrál už více než tři roky. Poslední titul před začátkem jeho vítězné éry získal v roce 2008 právě Olymp.